Hlavní obsah

Může jazyk ovlivnit vaši sexuální osobnost? Zkuste být někým jiným

Foto: Profimedia

Láká vás si tak trochu změnit identitu? Zkuste na partnera v posteli promluvit cizím jazykemFoto: Profimedia

Ano, čeština je váš rodný jazyk, ale co když se trochu zapomenete a v posteli začnete mluvit třeba francouzsky nebo anglicky? Užijete si to – bez výhrad. Souvisí to totiž s jedním sexy kouzlem…

Článek

Přijedete třeba do Paříže, nasajete místní sexy atmosféru a náhle vám při milování ujede pár francouzských frází. Už se vám něco podobného stalo? Pak jste objevili způsob, jak si v posteli neskutečně užít! Jazyk totiž ovlivňuje vaši sexuální osobnost, na což upozornili vědci z hongkongské univerzity Polytechnic, jejichž zprávu uveřejnil magazín Osobnosti a sociální psychologie. Že by další super tip na žhavé noci?

Kulturní normy v písmenkách

Výzkumníci zjistili, že když čínští studenti přijali plynnou angličtinu a mluvili tímto jazykem, začali se chovat trochu jinak než za běžných okolností. Podle zprávy byli víc extrovertní, asertivní, otevření novým zkušenostem – a taky se podvědomě snažili napodobit „anglický styl“ chování, zkrátka přejímali to, o čemž si mysleli, že je pro Angličany typické. Vědci proto uvedli, že souvislost mezi něčí osobností a jazykem jednoznačně existuje, a naráží tak i na erotický rozhovor v cizím jazyce.

Foto: Profimedia

Když myslíte v cizím jazyce, třeba se i můžete chovat trochu jinak, co říkáte...?Foto: Profimedia

Španělština, italština, němčina?

Podle nich něčí sexy stav – tedy změna myšlení spojená s používáním jiného jazyka a jeho kultury – může vést k oživení milostného života, s čímž souhlasí i americká psycholožka, socioložka a Yvonne K. Fulbright. Právě ona na svém soukromém blogu uvedla, že pokud milenci v posteli nemluví rodnou řečí, mohou v sobě odhalit dosud nepoznané.

„Již jsem se setkala s podobnými studiemi na toto téma a ty jednoznačně prokazují, že jazyk má dopady na něčí hodnoty, sebepojetí a vnímání ze strany ostatních. Pokud se pokusíte jít tímto směrem, prozkoumáte svoji erotickou transformaci, která s druhým jazykem opravdu může přijít,“ domnívá se známá odbornice a dodává, že kdokoli tak může mít v kapse „několik osobností“ a tím pádem i milostných rolí.

Dobrá rada? Hlavně nemlčet!

„To zvyšuje potenciál vašeho milostného života, udržuje věci nové a vzrušující,“ dodává Yvonne K. Fulbright. Takže, jaký jazyk v posteli „rozjedete“? Stačí pár frází či slovíček, a rázem máte v rámci změněné identity o zábavu postaráno. Pokud se vám do učení moc nechce, v posteli mluvte aspoň tak, „jak vám zobák narostl“. Hovory v ložnici jsou totiž velmi důležité!

Mnoho sexuologů a odborníků z oblasti intimity, flirtu, sbližování a psychologie, včetně Britky Lindy Sonntag, apelují na to, že postel je nejlepším místem k důvěrné rozmluvě. Je totiž něco jako svatyně, která poskytuje útočiště unavenému tělu.

Foto: Profimedia

K uspokojení můžete dojít různými cestami, když vám do ucha zašeptá I Love You, je to přece jen něco trochu jiného než české miluji těFoto: Profimedia

Změňte pohled...

„Ať se vám v hlavě honí jakékoli myšlenky, v přátelském a všudypřítomném tichu můžete nejlépe vyjádřit své pocity. Nikdo na vás nevytváří tlak, aby konverzace měla hlavu a patu, aby rozhovor vedl k nějakému jasnému cíli. Tyto potřeby se totiž vytrácejí s nastupující nocí,“ vyjmenovává uznávaná sexpertka v jedné ze svých sexy příruček s tím, že někdy je dobré jít si lehnout dřív jen proto, abyste měli možnost si chvíli popovídat – a opravdu to nemusí být v jiném jazyce.

„Dejte si spolu relaxační koupel, potom se zabalte do měkkých osušek a k posteli si připravte dobrý drink, abyste měli pod peřinou co ucucávat. Posaďte se vedle sebe a pohodlně se opřete o polštáře. Nyní přichází ta správná doba k zamyšlení se nad událostmi minulého dne a k zasmání se společným zážitkům. Je to také čas na snění a společné plánování,“ uzavírá Linda Sonntag. Zkuste to. Kdy jindy, když ne teď, v létě a na dovolené?

A kolik jazyků umíte právě vy?

Reklama

Související témata: