Hlavní obsah

Mýty o liposukci a zvětšení prsou

Foto: asklepion.cz

Použité metody, technologie a zkušenosti plastického chirurga jsou pro skvělý výsledek nejdůležitější

Nejoblíbenější plastické operace dokážou s vaší postavou doslova divy a perfektní křivky díky nim můžete mít klidně ještě do léta.

Článek

Co byste ale měli vědět, než se na plastiku objednáte?

Mýtus č. 1: Liposukce je vlastně hubnutí

Není, ale lépe tvarované tělo díky ní mít budete. Ideální kandidát na liposukci jste ve chvíli, pokud cvičíte, zdravě jíte, a přesto vám na těle zůstávají místa s tukovými polštářky.

Každý člověk má jiné rozložení podkožního tuku. Větší tukové zásoby bývají zpravidla na břiše, bocích a stehnech. Právě zde umějí chirurgové z kliniky Asklepion kombinací tumescenční, vibrační a radiofrekvenční liposukce dosáhnout výborných výsledků.

Je ale omyl se domnívat, že pomocí liposukcelze celkově zhubnout. I množství tuku odsáté při jedné operaci si dobrý chirurg úzkostlivě hlídá. Velké úbytky tuku by totiž znamenaly pro organismus vysokou zátěž. „Při liposukci provádíme snížení podkožní tukové vrstvy odsátím určitého množství tuku tam, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání,“ vysvětluje nám MUDr. Helena Singerová z kliniky Asklepion a dodává: „Liposukce ale není metodou, která snižuje nadváhu obézních jedinců.“

Foto: asklepion.cz

Pouze liposukce BodyTite v Asklepionu si poradí s povolenou kůží i s celulitidou

Mýtus č. 2: Prsa se zvětšují pouze silikonem

Silikonové implantáty jsou stále oblíbené, ale chirurgové už delší dobu vědí, že je skvělým výplňovým materiálem také vlastní tuk. Pokud se s ním zachází správně, doplní objem tam, kde se vám ho nedostává. Prsa zvětšená vlastním tukem jsou přirozená a velice krásná. Jak to funguje? Při lipotransferu vám během jedné operace v Asklepionu odsají tuk například ze stehen nebo bříška, speciálně ho vyčistí a takto upravený ho vstříknou do prsou. Bez jizev a bolesti získáte skvěle tvarované tělo a perfektní, přirozený dekolt.

Mýtus č. 3: Liposukce odsaje tuk, ale nechá povolenou kůži

Není divu, že je tento mýtus o liposukci tak rozšířený, protože většina běžných liposukcí skutečně pouze odsaje tukové buňky. Pokud nemáte dostatečně pružnou kůži, může se stát, že se už zpátky nepřizpůsobí menšímu objemu a zůstane viset.

Jediný typ liposukce, který si s tímto problémem poradí, je radiofrekvenční liposukce BodyTite, kterou v Česku najdete pouze na klinice Asklepion. Funguje tak, že zatímco liposukční kanyla odsává tuk v podkoží, po povrchu kůže se současně pohybuje hlavice, která prohřívá pokožku radiofrekvenční energií. Kůže je pak vypnutá, vyhlazená, a dokonce bez celulitidy.

Výsledky BodyTite jsou takové, že u některých klientů není například nutné provést abdominoplastiku, kůže na břiše se zkrátka stáhne při radiofrekvenční liposukci. Po radiofrekvenční liposukci nehrozí, že by vám nad odsátými oblastmi zůstala povolená kůže a nerovnosti. Navíc umí odsát i podbradek nebo modelovat tváře.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama