Hlavní obsah

Nečekané řešení malého bytu v paneláku: Jak oddělili ložnici?

Foto: Simply by me

Obývací pokoj s kuchyňským koutem a ložnicí. Konferenční stolek je barevně výrazný, žlutá oživuje a dodává místnosti energii. Vládnou tu tři barvy – šedá, bílá a žlutá v různých odstínech a v různých detailech

7. 10. 2013

Zařizovat byt pokud má člověk dostatek peněz a může si dovolit kupovat značkové věci, je radost. Co ale dělat, když jich dost nemáte a chcete bydlet, ne jen přebývat? Tady je inspirace!

Článek

Pojďte se podívat, jak hezky, nápaditě a přitom levně se dá zařídit garsonka tak, aby nebyla jen noclehárnou. Tento pražský byt má dohromady asi čtyřicet metrů čtverečních a nachází se v panelovém domě. Majitel nechal byt zrekonstruovat. Jeho požadavkem bylo, aby zde nájemníci měli vše, co k normálnímu žití potřebují – kuchyň, obývák, ložnici a koupelnu. Díky nápaditému řešení se podařilo na relativně malou rozlohu umístit všechny místnosti. K bytu patří ještě lodžie.

Snídají u barového stolku

Předností tohoto bytu je dostatek světla, dobrý půdorys, který se dal měnit. Šťastným řešením bylo prohodit koupelnu a kuchyňský kout: z kuchyňského koutu je dnes koupelna, na jejím původním místě je zase kuchyňská linka. Kuchyňský kout pojme vše potřebné, lednici s mrazákem, myčku, sporák. Jídelní stůl je řešen úsporně – ve stylu barového stolku a dvou židlí, což mladým lidem, kteří zde bydlí, zcela vyhovuje. Přestože místa není nazbyt, rádi zde stolují.

Foto: Simply by me

V kuchyňském koutu je lednička, myčka, sporák a linka, zakoupená v IKEA. Celková cena včetně spotřebičů a montáže vyšla na 63 000 Kč. Vrchní díl je světlý, spodní šedý. Místo velkého jídelního stolu je tu lehké barové sezení

Hezky a levně, to neumí každý

Sami uznáte, že takovýto byt se snadno udržuje, je svěží a zajímavý. Centrem obývacího pokoje je sedací souprava, proti ní je televize a skříňky s policemi. Designérka Yvona Bartoszková ze studia Simply by me, která garsonku zařizovala, si vyhrála s dispozičním řešením i s výběrem vhodného a cenově dostupného nábytku a doplňků. „Požadavkem majitele bylo byt zařídit co nejlevněji, a přitom vkusně a prakticky,“ vzpomíná designérka. To se jí tedy povedlo. Vybavení – včetně kuchyňské linky se spotřebiči, vestavné skříně v předsíni, nábytku a doplňků přišlo na 143 tisíc korun.

Foto: Simply by me

Obývací pokoj. Výrazný konferenční stolek od dánského výrobce Innovation přišel na 3400 Kč. Na podlaze je vinyl, na němž šedivý koberec vynikne a barevně se sem hodí

Ložnice je místnost v místnosti

Nejvtipnějším pokojem je ložnice. Vznikla instalací systému posuvných dveří. Díky nim tak může vzniknout oddělená místnost na spaní, skýtající potřebnou intimitu. Ložnice má samostatné okno, přitom zcela přirozeně splývá s celou místností, již je součástí. Koupelna je vybavena sprchovým koutem a vešla se sem i pračka. WC je samostatné, tedy praktické. Byla to hezká práce, vzpomíná designérka. Jediný problém prý nastal v dodání špatného dekoru podlahy, avšak vzhledem k časové tísni na sebe navazujících stavebních prací ho nakonec ponechali.

Foto: Simply by me

Ložnice s otevřenými dveřmi jako součást prostoru. Čelní stěna ložnice je vymalována uklidňující světle modrou barvou, kterou najdete i na stěně v předsíni. Pocitově tak dochází k propojení ploch

„Myslím, že se zde podařilo dosáhnout dobrého poměru cena – výkon, rekonstrukce nepředstavovala vysokou investici vzhledem k tomu, jaký komfort bydlení dnes garsonka poskytuje,“ přiznává majitel bytu. Nelze než s ním souhlasit.

Foto: Simply by me

Sprchový kout je součástí koupelny. Vzhledem k omezenému místu sem nebylo možné dát vanu, zato se sem vešla pračka

A jak se byt líbí vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek