Hlavní obsah

Něco hříšně dobrého, co vás zahřeje? Zkuste čokoládové minipudinky!

Foto: Marcel Rozhoň

Nemáte záminku, proč si dopřát takovouhle lahůdku? Může to být prostě božská odměna za to, že jste! :-) Co vy na to?

Ideální dezert v lednových mrazech? Chce to něco moc dobrého, ale také něco, co vás zahřeje na duši i na těle. Horké čokoládové minidezerty jsou správnou trefou!

Článek

Když máte chuť na čokoládu, musíte to okamžitě řešit! Takové věci se zkrátka neodkládají Na tento dezert použijte tu nejkvalitnější, co seženete. A pokud je vám horká čokoláda přímo z trouby na zahřátí málo, vezměte si na pomoc ještě trochu chilli! Čili chilli a čokoláda si rozumějí!

Horké minipudinky

Na 4 až 6 porcí potřebujete: 130 g másla, 250 g kvalitní hořké čokolády, 4 žloutky, 6 bílků, 50 g třtinového cukru, špetku soli

Postup: Ve vodní lázni nechte rozpustit nalámanou čokoládu. Pak v ní rozpusťte máslo. Kousek másla si nechte stranou na vymazání mističek. V jiné misce ušlehejte žloutky s polovinou cukru. Do žloutkové směsi vmíchejte rozpuštěnou čokoládu. Ze zbylého cukru a bílků ušlehejte tuhý sníh, který opatrně vmíchejte do čokoládové směsi. Krém rozdělte do 4 až 6 máslem vymazaných formiček. Pečte je 8 až 10 minut v troubě předehřáté na 180 °C. Ihned podávejte.

Tip: Dezert dotáhnete k dokonalosti, když ho dozdobíte horkými malinami.

Dezerty na zahřátí v lednových mrazech? Proč ne? S dýňovými lívanečky nebo těstovinovou rýží s jahodami to půjde samo. Nebo vsaďte na speciálně zimně vyladěné dezerty, jako jsou třeba rozmarýnové stromečky.

Připravujete doma horké dezerty? Jaký je váš nejoblíbenější?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.