Hlavní obsah

Nejkrásnější kabelky sezony aneb Vyberte si z 8 nejvýraznějších trendů

Foto: indira's work, Shutterstock.com
19. 10. 2017

V našich domovech i srdcích mají trvale rezervovaná místa! Máte stejně jako my slabost pro kabelky? Prohlédněte si ty nejvýraznější trendy sezony a s nimi i kousky, které trpělivě čekají, až se jich někdo ujme.

Článek

Sezonní trendy se podepisují i na kabelkách, a ačkoli se jimi samozřejmě nemusíte slepě řídit, dost možná vás zaujmou a navedou na kousek (ehm, nebo kousky), který nutně potřebujete. Co říkáte na krásky s řetízkovým uchem, kruhovými prvky nebo štědrým zdobením?

Na řetízku

Držte si je pevně u těla! Kabelky s řetízkovým uchem mají v módě své místo, poslední dobou ale jejich popularita strmě stoupá. V podzimních kolekcích jich najdete bezpočet a můžete se tak rozhodnout, jestli zůstanete u jednobarevné klasiky, nebo se pustíte do barev a zdobení (k tomu se ještě dostaneme).

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Bershka, 599 Kč, a Zara, 899 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 1299 Kč, a Gino Rossi, prodává Answear, 4699 Kč (kůže)

Druhá tvář kůže

Hladké kůži konkuruje semiš, na který sice musíte být opatrnější, ale tím výčet jeho nedostatků končí. Náš tip? Vynechejte protentokrát černou a dejte šanci barvám v čele s modrou nebo červenou. Střízlivější alternativou může být i kabelka v odstínech šedé.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 1699 Kč (kůže), a Zara, 999 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 1299 Kč, a Zara, 999 Kč

Kruhová mánie

Už v předchozí sezoně jsme vám o kabelkách s kruhovým úchopem referovali a nyní přichází hotový boom. Tento detail se objevuje pomalu na každém druhém modelu a vždy má trochu jinou podobu. Líbí?

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 449 Kč, a Topshop, 840 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Zara, 699 Kč, a Orsay, 699 Kč

Stylové boxy

Pevné kufříky skvěle suplují večírková psaníčka. Jejich výhoda je jasná – na rozdíl od klasických malých kabelek nejsou tak okoukané a opět se dají najít v nejrůznějších módních variantách.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 1299 Kč, a Zara, 999 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): obojí Mango, 1299 Kč a 999 Kč

Co je malé, to je hezké

Když už jsme u malých formátů, nemůžeme ignorovat pokračující trend minikabelek. Většina z nich má popruh, takže nošení v ruce odpadá, i tady ale budete muset přemýšlet, co necháte doma. Vzhledem ke své (ne)velikosti je můžeme doporučit stejně jako boxy pro večerní chvíle, kdy si vystačíte s několika drobnostmi.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Topshop, 640 Kč, a Zara, 499 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Zara, 599 Kč, a Karl Lagerfeld, prodává Zoot, 6239 Kč (kůže)

Když chcete XXL

Jestli vám mikrokabelky nevyhovují, potěšíme vás zprávou, že se nosí i úplný opak – obrovské tašky, kterým dominují shoppery. V tomto případě se uskromňovat nemusíte, do těchto XXL kabelek napěchujete úplně všechno.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Simple, 4699 Kč (kůže), a Carinii, 3299 Kč (kůže), obojí prodává Answear

Foto: Archiv firmy

Na foto: obě kabelky Massimo Dutti, 3995 Kč (kůže)

Příjemné na dotek

Na seznamu módních novinek najdete i huňaté kabelky a psaníčka. Jasně, nejde o trend, který se hodí pro všechny, pokud se ale nebojíte výrazných prvků a rády si s módou hrajete, proč je nezkusit? Počítejte ovšem s tím, že tyto kousky nejsou nesmrtelné. Jakmile bude na vašem „plyšákovi“ vidět opotřebení, kabelku odložte.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 899 Kč, a Bershka, 449 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Stradivarius, 299 Kč, a Topshop, 1135 Kč

Pro maximalistky

Jak vyplývá z předchozích řádků, tato sezona není úplně minimalistická. Proto vás určitě nepřekvapí trend výrazného zdobení, který můžete znát už z minulých měsíců a let. Hlavní motto je jasné – nic není příliš. Vybírejte mezi velkoplošnými potisky, výšivkami i 3D zdobením.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 999 Kč, a Parfois, prodává Answear, 749 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Parfois, prodává Answear, 949 Kč, a Topshop, 785 Kč

A které kabelky se nejvíce líbí vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek