Hlavní obsah

Nejžádanější žena Raquel Welch slaví 80. let. Co o ní víte?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Je považovaná za sexsymbol 60. a 70. let a dodnes je snem mnoha mužů. Americká herečka Raquel Welch natočila více než padesát filmů, napsala několik knih a prosadila se i jako podnikatelka. Umí stárnout s grácií a pro mnohé ženy je velkou inspirací.

Článek

Hvězdná Raquel Welch, která se díky svému vzhledu kdysi prosadila i jako modelka, slaví 80. narozeniny. Od čtrnácti let vyhrávala různé soutěže krásy a v necelých dvaceti se stihla stát poprvé matkou. U nohou jí leželi hlavní filmoví hrdinové i skuteční muži, v roce 1979 pózovala pro Playboy, ale své krásné tělo nikdy a nikde neukázala zcela nahé – ovšem i po čtyřicítce se nechala fotit nahoře bez a vypadala fantasticky.

Počátkem 80. let začala hrát na Broadwayi a v roce 1997 vystoupila jako jedna z hlavních hvězd divadelního muzikálu Viktor, Viktorie. Se zpíváním měla zkušenosti od roku 1987, kdy pokukovala po pěvecké kariéře a vydala taneční singl This Girl’s Back In Town.

A je i úspěšnou autorkou. V knize Víc než výstřih (Beyond the Cleavage, 2010) popisuje, že byla kvůli svým rolím zpočátku nucena tajit, že je matkou dvou malých dětí, nebo jak se k ní režiséři i kolegové chovali zamlada arogantně. A co o hvězdě víte vy? Udělejte si náš test.

1. Raquel Welch chtěla být od dětství herečkou. V sedmi letech začala navštěvovat hodiny baletu, ale v pubertě se ho vzdala, protože jí lektor řekl, že:
2. Herečka získala v dospívání několik korunek krásy, které jí otevřely cestu ke kariéře modelky. Protože chtěla být opravdu finančně nezávislá, začala si k tomu přivydělávat jako:
3. V roce 1959 – to jí bylo devatenáct – se vdala za spolužáka ze střední školy a brzy porodila syna Damona (60), za další dva roky přišla dcera Tahnee (58). Manželství se po pěti letech rozpadlo. Kolikrát se Raquel Welch stihla za svůj život vdát?
4. Rok 1966 byl pro herečku přelomový. Zahrála si hned dvě hlavní role, a to ve filmu Fantastická cesta a v dramatu Milion let před Kristem, a stala se z ní mezinárodní hvězda. V druhém snímku na sebe výrazně upozornila, protože byla oděná pouze do:
5. Jak se jmenuje western, ve kterém si v roce 1969 zahrála krásnou indiánku jménem Sarita?
6. V roce 1973 zazářila ve slavném snímku Tři mušketýři, kde ztvárnila postavu Constance Bonacieux, a získala za to Zlatý glóbus. Který hrdina – hrál ho okouzlující Michael York (78) – se do ní v příběhu zamiloval?
7. Mezi úspěšné snímky Raquel Welch patří také výtečná francouzská komedie Zvíře (1977), kde excelovala po boku Jeana-Paula Belmonda (87). Jakou roli zde ztvárnila?
8. V roce 1984 vydala herečka knihu s názvem Raquel: Program celkové krásy a tělesné zdatnosti Raquel Welch, která se stala okamžitě mezinárodním hitem. Jaký typ cvičení ji k napsání inspiroval?
9. Jako podnikatelka sklidila Raquel Welch také velký úspěch tím, že představila svou vlastní kolekci:
10. Její dcera Tahnee se snažila prosadit jako:

Tak co, máte všechny odpovědi zkontrolované? Pokud ano, vyhodnoťte si test.

Reklama