Hlavní obsah

Domácí klobásy podle řezníka

Hodnocení:
(61)
Foto: Mona Martinů
Doba přípravy
2 hodiny
Doba vaření
20 minut
Náročnost
střední

V dnešní době stále častěji narážíme na to, že pokud chceme opravdu kvalitní produkt, musíme si buď hodně připlatit, nebo se do výroby pustit sami. A právě to dnes s pomocí řeznického mistra uděláme!

Ingredience pro:
6 kilogramů
  • vepřové střívko
  • mletá sladká paprika
  • majoránka
  • pepř
  • drcený kmín
  • sůl
  • 1 palice česneku
  • 3 kg vepřové plece
  • 3 kg vepřového boku s kostí
Článek

Postup

Krok 1: Střeva pořádně propláchněte, abyste se zbavili veškeré soli, a nechte v misce s vodou, díky které změknou.

Foto: Mona Martinů

Střívka opláchněte od soli a nechte si je připravená v misce s vodou, krásně tak změknou

Krok 2: Z boku odstraňte kůži (tu použijte třeba do domácí tlačenky) a kosti a spolu s plecí nakrájejte na proužky – maso se vám tak bude lépe sunout do mlýnku.

Foto: Mona Martinů

Kůži odstraňte a použijte třeba do domácí tlačenky

Krok 3: Spolu s česnekem pak maso namelte (pokud používáte maso s tužšími částmi, ty umelte najemno), osolte (obecně se radí 20 g soli na 1 kg masa, ale záleží na vaší chuti), pořádně opepřete a ochuťte drceným kmínem.

Foto: Mona Martinů

Maso i s česnekem pomelte

Krok 4: Maso můžete rozdělit na třetiny a do jedné přimíchat ještě majoránku a do druhé sladkou a pálivou papriku. Jestli si netroufáte ochutnávat syrové maso, lze ze směsi osmažit malý karbanátek a na základě jeho chuti maso případně ještě doladit.

Foto: Mona Martinů

Krok 5: Okořeněné maso je teď třeba rukama nebo robotem s hnětacími háky pořádně prohníst, aby se uvolnila bílkovina (světlá mazlavá hmota), díky které pak klobásy drží tvar. A teď už zbývá jen plnit: na mlýnek nasaďte plnící nástavec, na ten narolujte celé střívko tak, aby z něj koukal jen úplný konec, a ideálně si přizvěte nějakého pomocníka – nejlépe se pracuje tak, že jeden drží plnící se střívko a druhý mele mlýnkem a přidává maso.

Foto: Mona Martinů

Střívko celé narolujte na plnicí nástavec a postupně plňte

Krok 6: Když je celé střevo naplněné, palci namáčkněte místa, kde chcete klobásu zakončit, a několikrát zatočte. Na okrajích není třeba zavazovat, protože díky důkladnému hnětení směs drží sama o sobě.

Foto: Mona Martinů

Krok 7: Hotové klobásy pečte na grilu nebo velmi pozvolna na pánvi na trošce oleje, aby střívko neprasklo. Hotové jsou, když na stisk ze stran už drží tvar.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek