Hlavní obsah

Oční linky: Jaké vydrží celý den a dobře se malují?

Foto: Dasha_Romanova, Shutterstock.com
22. 8. 2018

Ideální oční linky? Našli jsme pro vás jedničky ve všech kategoriích: tekutých a gelových linek, fixů i klasických tužek. Které podle nás získaly zlatou medaili a proč?

Článek

Sehnat takové oční linky, aby měly ideální štěteček, byly tekuté tak akorát, nerozmazávaly se, nevysychaly, neobtiskovaly se a vydržely krásné celý den, je těžké. Jak je vidět, jde o jeden z produktů, na které klademe vysoké nároky. Jaké druhy seženete v obchodech a které nám podle redakčního testu nejvíce vyhovovaly, jak z hlediska ceny, tak i jejich aplikace?

Tekuté oční linky

První cenu mezi tekutými podle nás vyhrává… ta nejlevnější varianta od Essence. Někdy jednoduše neplatí, že za kvalitu si musíte připlatit. Hned v závěsu jsou linky od NYX, které vynikají tím, že jsou matné a skvěle pigmentované. Největší výhodou těchto linek je extrémně tenký štěteček. Můžete s ním nalíčit i velmi jemnou linku podél linie řas. Když trochu přitlačíte a nanesete víc vrstev, vytvoříte i výraznější kočičí linku. Nehodí se však pro úplné začátečnice. Pro ty je lepší fix, se kterým se snadněji kreslí.

Foto: Archiv firem

Tekuté linky Superlast deep black, Essence, 70 Kč; Matná tekutá linka NYX, 219 Kč

Fixy na oči

Zastánkyně klasické černé a výrazné linky ocení širší hrot u fixu, jako tomu je u anglické značky Mii. Tužka je silná, takže se dobře drží v ruce. Plusem je, že nevysychá a pohodlně s ní nalíčíte obě oči. Doporučujeme skladovat fixy na oči ve svislé poloze, abyste zajistily, že barva bude v hrotu.

Foto: Archiv firmy

Fix na oči Showstopping Eyeliner Knockout 01, Mii, 485 Kč

Pro ty z vás, které se nebojí experimentovat s barvami, je ideální barevná fixa od Dermacolu. Seženete ji v modré, zelené a hnědé barvě. Linka se dobře vykresluje a nevynechává barvu jako spousta jiných fixů. 

Foto: Archiv firmy

Barevný fix na oči Dermacol, 99 Kč

Klasické tužky

Pokud je váš styl spíše jemně rozmazaná linka, sáhněte po tužce na oči. Vyhněte se obkreslování celého oka, působí to tvrdě a nesluší žádnému věku. Linku pak štětečkem rozmazejte do ztracena. Ty od Mary Kay nebo v levnější variantě od značky Rimmel jsou dostatečně měkké, vysunovací a z druhé strany mají ořezávátko. Ta od Rimmelu má na druhé straně ještě navíc malou houbičku pro rozmazání linky!

Foto: Archiv firem

Konturovací tužka na oči Mary Kay, 330 Kč; Tužka na oči Exaggerate Eye Definer, Rimmel, 119 Kč

Gelové linky

Pro zkušené malířky kočičích linek doporučujeme gel od Bobbie Brown nebo MAC. Na oku drží jako přibité a neobtiskávají se, jsou černočerné. Mají tužší konzistenci a k jejich nanášení si musíte pořídit štěteček. Nevýhodou může být, že rychle vysychají, takže je lepší je při líčení vždy přiklopit víčkem.

Foto: Archiv firem

Dlouhotrvající gelové oční linky Bobbi Brown, 675 Kč; Dlouhodržící gelová linka MAC, 520 Kč

Používáte oční linky? Jaké jsou vaše nejoblíbenější?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek