Hlavní obsah

Omlazující metody, které stihnete během pauzy na oběd! Zkusíte je?

Foto: Profimedia

Nelíbí se vám to, co vidíte v zrcadle? Tak s tím něco udělejteFoto: Profimedia

Každému záleží na tom, jak vypadá aneb Přestaňte být nespokojení, a konejte. Mladší můžete být během chvilky. Stačí, když si na některou z těchto metod skočíte místo oběda k dermatologovi.

Článek

Když drobný ambulantní zákrok odstraní nedostatek, o kterém už dlouho víte, budete si připadat náhle hezčí a leckdy i výrazně mladší. A nemusí to být zrovna facelift. Však také kroky k dobrému pocitu z vlastního zevnějšku podniká čím dál tím víc lidí.

„Drobné neinvazivní a miniinvazivní výkony se dnes dají absolvovat během pár desítek minut. Efekt na sobě uvidí každá žena a zaznamená jej i okolí, jen nebude přesně vědět, co se změnilo. A to je přesně ten výsledek, který většina klientek požaduje. Postupy se dají opakovat a kombinovat, hodí se prakticky pro každý věk,“ říká MUDr. Karolína Kykalová, vedoucí lékařka z pražské kliniky Esthesia.

Foto: Profimedia

Na některé zákroky vám stačí jen pár desítek minut. Tak se přestaňte vymlouvat na nedostatek časuFoto: Profimedia

A ještě k tomu dodává: „Klientky mohou tyto zákroky absolvovat v době polední pauzy a pak se klidně vrátit do práce. Je to rychlá pomoc, která zachová mladistvý vzhled po mnoho let.“

Většina takových rychlých zákroků nevyžaduje rekonvalescenci, na obličeji nezůstanou stopy v podobě jizviček nebo červených skvrn.

Spěchat, nebo ne?

Malé zákroky slouží nárazově k prevenci stárnutí, někdy ale na nic nečekejte. To když problém naroste a začne být pro ženu (ale i muže) důležitý a otravný. Mnohdy to jsou maličkosti, ale ve výsledku frustrující zdroj zásadní nespokojenosti s vlastním vzhledem.

„Často se klientky objevují krátce po třicítce, s prvními příznaky stárnutí. Každý vidí něco jiného – jemné vrásky okolo rtů u kuřaček, pigmentace vzniklé v soláriu, popraskané žilky nebo příčnou rýhu mezi obočím. Ta dává obličeji zbytečně přísný zachmuřený vzhled,“ konstatuje MUDr. Miloslava Moskalyková Rusková z dermatologické ordinace Cled v Uhřiněvsi. „Kupodivu je až tolik netrápí tmavá a leckdy nepěkná mateřská znaménka, protože si na ně zvykly.“

A řešení? Čím mladší je klientka, tím je snažší pomoc, i když to nemusí platit vždy. Obličej celkově rozjasní a osvěží chemický peeling, odstraní odumřelé buňky a zjemní drobné vrásky. Také neinvazivní fotorejuvenace vysokovýkonným laserem pomůže k barevnému sjednocení kůže a podpoří tvorbu kolagenových a elastinových vláken, kůže se tak znovu vypne. Nedají se tak ale likvidovat popraskané žilky, na ty dosáhne až cévní laser.

Foto: Profimedia

Pár vpichů, a mladší vzhled můžete mít i vy!Foto: Profimedia

Bojíte se injekce? Zbytečně!

„Úspěch v oddalování prvních příznaků stárnutí přináší dostatečná hydratace, návrat pružnosti a vypnutí pokožky,“ upozorňuje Karolína Kykalová. „Suchá kůže působí vždy unaveně, povoluje a tvoří se na ní vrásky. To přidá roky navíc. Proto používáme například vitalinjektor nebo i mezoterapii. Díky aplikovaným dávkám speciálních roztoků se pleť zjemní, vypne, a to i na krku a v dekoltu.“

K hloubkové hydrataci pleti se dá použít i takzvaný skinbooster, provádí se buď kanylou nebo vitalinjectorem. Vypadat mladě tedy můžete i bez plastiky.

Na razantnější omlazení se dají použít asi nejznámější bojovníci se stárnutím – botox a výplně kyselinou hyaluronovou. „Efekt těchto přípravků je výrazný a dlouhodobý, dají se kombinovat mezi sebou, ale i s dalšími metodami, které máme. Dokážou ubrat několik let, a když jsou klientka i lékař rozumní, obličej se po aplikaci výrazně a přirozeně omladí, aniž by to bylo příliš nápadné,“ konstatuje lékařka Miloslava Moskalyková Rusková. „Botox umí vyhladit i hluboké a viditelné vrásky, výplně zjemní například rýhu od nosu k ústům a obličej projasní.“

Vydat se za krásou místo oběda je tedy opravdu snadné. Ale navíc – nikdo nic nepozná! Jaký zákrok momentálně zvažujete a proč?

Reklama