Hlavní obsah

Osm důvodů, proč muži masturbují. Znáte je?

Foto: Dean Drobot, Shutterstock.com

Fyzické i psychické uspokojení, zdroj příjemných pocitů. Masturbace patří k častým činnostem mnoha mužů. Kolik důvodů je k ní vede? Dohromady osm – a všechny jsou na místě!

Článek

Onanie? Součást životního stylu obou pohlaví, i když jedno k ní má prokazatelně mnohem blíž. Antropologové rozborem sexuálního chování asi 300 různých společností prozatím nenašli ani jedinou, ve které by masturbace byla u žen častější než u mužů. A taky i u našich nejbližších příbuzných ve vývoji – u opic primátů a subprimátů – samci masturbují častěji než samice. Již to o něčem vypovídá, nicméně už někdo někdy zodpověděl, proč to vlastně muži dělají? Důvodů, proč masturbují, je hned několik.

1. Okamžitá rozkoš

On chce a může, partnerka je indisponovaná. Řešení? Vyhovět si svépomocí! Pokud má muž větší sexuální apetit než jeho milenka, jedná se o vhodný způsob, jak nesoulad tohoto typu odstranit. Kdekoli, kdykoli, s kýmkoli.

2. Chvilka o samotě – bez námahy

Potřeba vybití „přebytečné energie“ – navíc bez investic (předehry), něžné snahy a zbytečného vysvětlování se mnohým jeví jako ideální způsob, jak prožít volný čas.

3. Únik od problémů

„Vypustit“ páru, ulevit si od psychického a fyzického stresu a nahromaděného napětí. Po tom touží všichni vystresovaní muži. Masturbace se jim tak vyloženě nabízí. A proč vlastně ne? Rozhodně lepší než nevěra!

4. Způsob sebepoznávání

Každý chlapec již od raného věku ví, že manipulace s vlastním přirozením přináší příjemné pocity. A tato záliba mu zůstane i v dospělosti, jen se trochu prohloubí.

5. Udržování návyků získaných v pubertě

Muži s příchodem partnerského vztahu nebo manželství obvykle masturbovat nepřestanou. Onanie je něco jako jejich životní styl a zvyk z dob, kdy nejsou úplně pohlavně vyzrálí. Může jim připomínat staré dobré časy, mohou se při ní cítit bezpečněji v neobvykle rozbouřeném světě. Ať už je v tom cokoli, budiž jim to přáno!

Foto: PhotoMediaGrou, Shutterstock.com

Na tom, že si muži sami ulevují, není nic špatného

6. Nedostatečné uspokojení

Pánové taky mají rádi své navyklé způsoby stimulace, kterých se jim od současných partnerek nedostává. Často se stává i to, že milenka muže přestane přitahovat, a proto si raději „vyhoví“ sám. Zde se možná o něco víc projevuje mužská nátura – hovory o tom, „co, kdo a proč“, jsou pro ně tak vyčerpávající!

7. Obava ze zklamání

Předčasná ejakulace je považována za žert přírody. Jak ji obejít? Mít orgasmus ještě před tím, než dojde na sex a během něj se tvářit jako sexuální maratonec. Takže pár minut v koupelně, ve sprše, za dveřmi kuchyně… Takové utajování si někdy žádá vynalézavost, ale za delší výdrž při sexu to přece stojí. Hlavně jde o zachování důstojnosti!

8. Samota

Rozchod, nesmělost, samota? Člověk jako takový prochází několika životními fázemi, ke kterým z mužského pohledu patří i dlouhodobá absence partnerky či dočasné odloučení od ní. Pak, aby opuštěný chudák neztratil zdravý rozum, uchýlí se k masturbaci. Vy zase chodíte nakupovat, takže co!?

A proč muži masturbují podle vás?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek