Hlavní obsah
3,1
(192)
Foto: Autorka

Foto: Autorka

Pro většinu ostřílených chatařů je kuře v remosce v podstatě základem jídelníčku. A vzhledem k tomu, že letos budeme všichni trávit léto nejspíš hlavně v Česku, byla by škoda tenhle geniální český vynález nepřiblížit i mladším generacím. Tak oprašte remosky a pojďte vyladit božská jídla z jednoho hrnce!

10 min.
Příprava
1 hod., 10 min.
Vaření
Nízká
Náročnost
Ingredience pro:
4 porce
Příklad kombinace zeleniny & ochucení
  • 4 kuřecí čtvrtky
  • sůl a pepř
  • koření
  • 650 g brambor
  • 2 cibule
  • 3 mrkve
  • 4 stroužky česneku
  • 1 nožička paprikové klobásy
Článek

Uvedený seznam surovin je pouze orientační, kuře v remosce můžete připravit pokaždé jinak podle toho, co máte zrovna po ruce.

Postup

01.

Klobásu (mně chutná čabajka, protože vše krásně ochutí) můžete vyměnit za špek nebo za máslo. Cibule a česnek by neměly chybět. Přihoďte mrkev, ale hodí se řepa, paprika, celer, rajčata nebo třeba cuketa.

02.

Jako příloha jsou nejvhodnější brambory. Krájejte je na malé plátky, protože i ty nejmenší se pečou poměrně dlouho.

Foto: Autorka

Moderní remosky mají nepřilnavý povrch, takže není téměř žádná práce s mytím nádobí, ale stejně dobře kuře upečete i v klasické hliníkové míseFoto: Autorka

03.

Kuře ze všech stran osolte a okořeňte. Já dala sladkou papriku, špetku kurkumy, chilli a oregano, ale vystačíte si i s kupovanou směsí grilovacího koření. 

04.

Zeleninu, brambory a klobásu nakrájené na plátky dejte do remosky, osolte, opepřete a případně také okořeňte. Pořádně promíchejte a na tuto směs rozložte stehna.

Foto: Autorka

No řekněte, komu chuť pečeného kuřete nepřipomene víkendy na chalupě?Foto: Autorka

05.

Podlijte trochou vody, přiklopte a pečte 60 až 90 minut doměkka. Během pečení remosku pokud možno neotvírejte, aby neunikalo teplo a pára. Hotovo!

Tip: Aby bylo kuře hezky rovnoměrně opečené, osvědčilo se mi dát ho do remosky nejprve kůží dolu a po půl hodině ho otočit. Doba pečení se tak může trochu prodloužit, protože z mísy unikne teplo, ale zato budete mít ze všech stran hezky opečenou kůrčičku.

Foto: Autorka

Díky pečení přílohy spolu s masem je zelenina parádně ochucená a šťáva bohatáFoto: Autorka

Za zapůjčení pečicího hrnce k focení děkujeme společnosti REMOSKA s.r.o.. 

Já pekla kuřecí čtvrtky, ale hodí se i stehna či paličky. Kuřecí prsa je nejlepší obalit do křupavého slaninového kabátku nebo jako v jambalaye  doplnit o klobásu.

Reklama