Hlavní obsah

Plesové šaty pro maminky: Víme, co jim bude slušet

Foto: Popova Tetiana, Shutterstock.com
30. 1. 2019

Chystáte se na maturitní ples své dcery či syna nebo jste pozvané jako doprovod neteře? Víme, které šaty vám budou slušet a jakých pravidel byste se měly držet. Zde je 15 krásných modelů včetně XL velikostí.

Článek

Plesové šaty pro starší dámy by měly být především elegantní, noblesní a zároveň decentní. Rozhodně by se měly lišit od šatů určených maturantkám, které rády vybírají modely princeznovského typu se širokými sukněmi se spoustou spodniček. Na druhé straně doporučujeme zvolit kousky dostatečně reprezentativní, aby na vás vaše děti mohly být jako na doprovod pyšné.

„Maminkám tak doporučuji šaty, které mají spíše zakrytá ramena, aby nepůsobily pro starší dámu příliš vyzývavě. Dle mého názoru může mít žena ve vyšším věku i úzká ramínka u šatů, ale možná by je měla zkombinovat s nějakým přehozem, buď norkem, nebo pěknou umělou kožešinkou. To je na českých plesech dost populární,“ říká Lenka O'Neill, majitelka e-shopu s britskou módou Tamsin London.

Ideální volbou pro starší dámy je tedy jednoduchý střih v maxi délce, který dokáže u žen zvýraznit přednosti a zakrýt případné nedostatky. Důležité také je, abyste se v šatech cítily pohodlně a nepůsobily příliš vyzývavě. „Z materiálů doporučuji nadčasový satén, šifon, krajku, samet nebo hedvábí. Letos se opět vrací šaty částečně zdobené výšivkou, případně s potiskem, který výšivku či krajku připomíná,“ upřesňuje Iva Vláčilová z e-shopu Šaty na jedničku.

Pokud si však neumíte poradit s výběrem šatů samy, obraťte se určitě na osvědčené salony, kde vám šaty klidně zapůjčí, případně upraví na míru. „Čím je dáma starší, tím kvalitnější a krejčovsky propracované šaty potřebuje. Kostice a vrstvená podšívka zeštíhlí pas, košíčky podpoří ňadra, rukáv skryje již ne tak pevné paže,“ radí majitelka svatebního domu Nuance Vladimíra Blažková. Tady je 15 krásných modelů.

Zdobené kamínky

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): e-shop Šaty na jedničku, 3965 Kč (ručně zdobené), Nuance, půjčení 5900 Kč

S krajkou

Foto: Archiv firmy

Na foto: oboje Butik Soline, půjčení 4000 Kč

Stříbrný jas

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Swing (prodává About You), 2891 Kč; Mango, 1599 Kč

S průsvitnými rukávky

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Boohoo (prodává Tamsin London), 1630 Kč; Pietro Filipi, 7490 Kč

V královské modré

Foto: Archiv firmy

Na foto: e-shop Šaty na jedničku, 2419 Kč

Ve větších velikostech

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): e-shop Šaty na jedničku, 2782 Kč; Tfnc Curve (prodává Zalando), 2160 Kč

S pelerínou

Foto: Archiv firmy

Na foto: oboje Prettylittlething (prodává Tamsin London), 1840 Kč; 775 Kč

Užší střih

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Bonprix, 1149 Kč; Orsay, 1200 Kč

V dalším díle našeho plesového seriálu se můžete těšit na téma: Jaké spodní prádlo je pod plesové šaty ideální?

A jaké šaty si vyberete vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek