Hlavní obsah

Quoridor, Quatro, Quixo - chytrá zábava

Foto: albi

Vyzkoušejte logické hry Quoridor, Quarto a Quixo

Jak si představíte moderní deskovou hru? Jaká by měla být? Podle nás by měla být elegantní, aby se za ni člověk nemusel stydět, když si ji chce zahrát třeba s přáteli v kavárně.

Článek

Desková hra by měla být svižná a rychlá, protože kdo má dnes volného času na rozdávání? Měla by vynikat čistotou designu, komponent i herního principu. Zkrátka, měla by být jako Quoridor, Quarto nebo Quixo.

Foto: albi
Více

Dřevěná abstraktní hra Quoridor, ve které může zabloudit úplně každý

Abstraktní logické hry jsou synonymem fráze „snadné naučit, náročné ovládnout“. Pravidla všech tří her jsou velmi prostá a jednoduše pochopitelná, přesto však nabízejí množství strategií a v soubojích s protivníky dokážou snadno rozpálit vaši šedou kůru mozkovou. Navíc zaujmou elegantním zpracováním všech dřevěných herních komponent.

Foto: albi
Více

Dřevěná abstraktní strategická Quixo

Ve hře Quoridor proti sobě mohou stát dva až čtyři hráči. Každý má jednu figurku a před sebou prostý úkol – dojít s ní na druhou stranu herního plánu. Soupeři si ovšem mohou navzájem klást do cesty překážky – a vymotat se z bludiště, které takto vybudují, nemusí být vůbec snadné. Hry Quarto a Quixo, určené pro dva hráče, pak připomenou piškvorky na druhou – a přitom jejich pravidla zvládne pochopit i úplný začátečník.

Foto: albi
Více

Společenská abstraktní hra Quarto

Jednu partii Quarta, Quixa nebo Quoridoru odehrajete během čtvrt až půl hodiny, třeba i během obědové pauzy. Tak nějak si představujeme skutečně moderní deskovou hru my. A co vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama