Hlavní obsah

Salsa pro začátečníky s vítězkou StarDance

 

Rádi byste protančili noc v baru a chybí vám plesová sezona v plném proudu nebo taneční lekce? Jednu jsme pro vás připravili s tanečnicí Veronikou Lálovou, kterou můžete znát ze StarDance. Ve videu vás naučí pár variací ze salsy. Určeno pro začátečníky!

Článek

Salsa může mít množství podob a je na ní skvělé, že nemá jasně definovaná pravidla. „Ve společenských tancích je seznam figur. U salsy nic takového neexistuje, člověk si to může zatančit podle sebe,“ říká Veronika Lálová (29), která se v karibských latino tancích našla, protože jsou založené na improvizaci.

„Úplně nejvíc mě baví karnevalová samba, kterou jsem studovala v Brazílii. Je pro mě srdcovou záležitostí,“ říká tanečnice. Pusťte si video a rozvrťte se v kubánských rytmech i doma v obýváku. Lepší nálada zaručena!

Tanec jako vášeň

Veronika Lálová soutěžila ve StarDance dvakrát. V roce 2016 se stala vítězkou s hercem Zdeňkem Piškulou (22), o dvě léta později se s olympijským vítězem Davidem Svobodou (35) umístila na třetím místě. S tancováním začala v sedmi letech a standardním a latinskoamerickým soutěžním tancům se na vrcholové úrovni věnovala téměř 17 let.

Nyní se zaměřuje spíš na karibské latino tance a vede lekce pro dospělé i děti, a to jak ve skupině, tak individuálně. „Dřív jsem měla lekce normálně ve studiu, v Praze i v Hradci Králové, odkud pocházím. Teď mám všechno on-line,“ říká tanečnice, která nyní před počítačem tančí i několik hodin denně.

„Tancování mě živí, odmalička jsem si to takhle přála. Uvidíme, co bude dál, ale nechtěla bych se toho vzdát. Není jen tak opustit práci, kterou milujete,“ dodává Veronika Lálová a doufá, že se brzo bude moct z bytu a on-line hodin vrátit na taneční parket.

Reklama