Hlavní obsah

Šaty za pár stovek i desetitisíce. Rozeznáte je od sebe?

Foto: Marie Bartošová

Troje šaty, tři různé ceny. Troufnete si tipnout, které šaty stojí 749 Kč, 3999 Kč a 24 000 Kč?

LBD neboli malé černé jsou bezesporu klasikou. Kdy se vám ale do nich vyplatí investovat? Pozorně si prohlédněte následující modely – poznáte, které stojí pár set korun a které desetitisíce?

Článek

Ať už jste pravidelnými „vymetačkami“ večírků nebo šaty oblékáte jednou do roka, malé černé ve vaší sbírce nesmí chybět. My jsme vybrali tři různé modely v opravdu odlišných cenových hladinách. Zatímco jedny pořídíte za sympatických 749 korun, u dalších si budete muset připlatit – jsou za 3999 korun. Do hry jsme zapojili i šaty od slavného návrháře, které vyjdou na 24 000 korun. Poznáte, které jsou které? Prohlédněte si fotku výše a hádejte!

Šaty za příjemných 749 korun

Že jste rozhodně netipovaly, že je varianta šatů s dlouhými krajkovými rukávy tou nejdostupnější? Právě tak to má být. „U oblečení z levnějších obchodů si musíte dát více než kdy jindy pozor na to, aby nepůsobilo lacině,“ říká stylistka Veronika Králová a dodává: „Za pár stovek nemůžete čekat vysoce kvalitní materiály, z druhé strany, když se k nim budete chovat opatrně, mohou vám i levnější šaty vydržet.“

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (New Yorker – směs polyamidu a polyesteru, 749 Kč), boty (Mixer, 520 Kč), náhrdelník (New Yorker, 179 Kč), psaníčko (H&M, 550 Kč)

LBD s cenovkou 3999 korun

Šaty s transparentní látkou bez ramínek jsou několikanásobně dražší, už na omak ale poznáte, že jsou kvalitnější a lépe zpracované. Ale také musíte zvážit jejich údržbu, v našem případě je to samet, který má svá úskalí. „Na šaty se vám bude všechno chytat, včetně chlupů z kabátu,“ říká stylistka Veronika. Bez válečku se rozhodně neobejdete.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (Van Graaf – polyester, 3999 Kč), černý náramek (New Yorker, 179 Kč), korálkový náramek (New Yorker, 279 Kč), zlatý náramek (New Yorker, 109 Kč), psaníčko (F&F, 269 Kč), boty (Zara, 1999 Kč)

„Malé černé“ za 24 000 korun

Nejdražší z našeho výběru jsou jednoduché šaty s krátkým rukávem a vodopádem v dekoltu od Alexandera McQueena. Viskózová vlákna jsou příjemná na omak a typická je pro ně především nemačkavost. „Takové šaty proto můžete bez problémů složit do kufru a nemusíte se bát okamžiku, kdy je vytáhnete ven,“ vysvětluje stylistka Veronika a dodává: „Šaty jsou navíc jednoduché, dají se kombinovat na různé způsoby a nepodléhají trendům.“ Nosit se dají dlouhá léta, pokud je nějakým způsobem nezlikvidujete, můžete je odkázat i módy chtivým dcerám :-).

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (Alexander McQueen – viskóza, 24 000 Kč), boty (Zara, 2499 Kč), náhrdelník (New Yorker, 179 Kč/kus), psaníčko (Zara, 1999 Kč)

Která šaty se vámnehledě na cenovkulíbí nejvíce? Napište nám!

Vizáž: Dáša Kopecká (MA-DA Makeup Network)

Styling: Veronika Králová

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.