Hlavní obsah

3 předsevzetí, která v příštím roce změní váš vztah. K lepšímu!

Foto: Profimedia

Novoroční předsevzetí by se měla především týkat vašich vztahů

Zhubnu, vydělám víc peněz, zbavím se dluhů… Ale no tak! Zkontrolujte seznam svých novoročních předsevzetí. Vždyť může obsahovat i šťavnatější a neméně užitečné položky! Co radí čeští odborníci?

Článek

Rok 2016 pro vás může být víc než jen nudných dvanáct měsíců v práci – nebo bez ní. Zde je několik věcí, které pomohou zlepšit partnerský a s tím související milostný život, který přes hypotéky, honbu za kariérou, péči o děti a špatné zprávy ze světa není ani vidět! Tohle všem doporučuje sexuolog, kouč partnerských vztahů i astroložka!

Předsevzetí č. 1: Udělám si víc času!

„Co partnerům nejvíce chybí, je asi doba pro sebe. Když není čas, tak se špatně komunikuje,“ vysvětluje sexuolog a psychiatr Luděk Daneš z pražského Sexuologického ústavu s tím, že určitě je to věcí snahy a organizace života.

„Tento deficit lze aspoň částečně dohnat o víkendu či dovolené. Jinak si myslím, že partnerské vztahy jsou stejné jako dříve. Nároky v sexuální oblasti jsou stejné, možná i vzhledem k pracovní vytíženosti dokonce menší. Lidé jsou rádi, že se během týdne potkají a únava z práce jim dovolí nějaký ten sex. Ovšem důležité je stále zdůrazňovat, že sex není jen soulož, ale i mazlení, poplácání po zadku, pusa a tak dále. Na to by se měl čas vždy najít. Ostatně, fyzické síly to zase tolik nevyžaduje,“ apeluje odborník a přeje vše nejlepší do nového roku.

A jak se víc otevřít komunikaci, lásce, seznamování i celkové životní spokojenosti? Hlavně v sobě „neutlučte“ křehkost!

Foto: Profimedia

Všímejte si jeden druhého. Udělejte si na sebe víc času!

Předsevzetí č. 2: Nebudu potlačovat ženství!

„Přeji všem ženám v příštím roce, aby byly skutečnými ženami. Dnešní doba je nutí být spíše v mužské pozici, a to je obrovská škoda,“ myslí si kouč partnerských vztahů a zakladatelka Školy pro ženy Lenka Černá.

„Dovolte svým partnerům, aby o vás mohli pečovat jako o nejkrásnější květinu. Nebojte se sdělovat své emoce a buďte tou křehkou bytostí, kterou muži tak rádi hýčkají. V ryzí ženské energii je obrovská síla, jen jí musíme dovolit rozvinout se,“ radí odbornice. Jsou to jednoduché počty, ovšem občas se logika obchází. Na to velký pozor!

Předsevzetí č. 3: Vezmu rozum do hrsti!

Jak se na partnerství a sex v roce 2016 dívá astroložka? Naďa Šmídová radí dávat si pozor na unáhlené, nepromyšlené změny (Uran v hektickém Beranu). „Klíčové je taky to, aby kariéra a honba za penězi neovlivňovala partnerský život (Pluto v ambiciózním Kozorohu).

Foto: Profimedia

I odborník může pomoci dát u vás doma vztahy do pořádku

Když budete cítit, že máte málo sexu, lásky, něhy, porozumění nebo soucitu, navštivte kouče partnerských vztahů nebo si maximálně nechte udělat astrologický rozbor vztahu.

„Ten odhalí, v čem jsou vaše třecí plochy. V případě potíží ale nic neřešte alkoholem (Dračí ohon v Rybách) a nespoléhejte se na magii a ezoteriku. Ta za vás vztah, natož sexuální nebo partnerské problémy, nevyřeší,“ nastiňuje Naďa Šmídová to, kam by se měla pozornost jednotlivců i párů v novém roce ubírat. Řiďte se selským rozumem… A co dalšího pro sebe a partnerský rozvoj můžete udělat? Zkuste tyhle techniky!

  • Poznám víc svoje tělo. Auto taky jezdí lépe, když mu jeho majitel rozumí!
  • V sexu budu aktivnější. Přestaňte jen čekat a okuste sex i z té druhé, dominantnější strany.
  • Vyzkouším několikadenní výzvy. 30 dní, 30krát sex? Na tuhle akci budete za pár let vzpomínat!
  • Budu myslet sexy. Vzrušení začíná v hlavě. A i maličkosti, jako třeba hříšně drahé víno nebo nové spodní prádlo, mohou vztah okořenit.
  • Zlomím rutinu. Stačí udělat něco jinak – třeba jen jednou za půl roku. Když si tohle napíšete na seznam, budete šťastnější, a možná v sobě objevíte i nějaký nový talent, který partnerství prospěje.

A jak to vidíte vy? Budete se na svoje partnerství soustředit?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama