Hlavní obsah

Stop vyčerpávajícímu úklidu. Máme 14 pomocníků, kteří ho oddřou za vás!

Foto: Profimedia

Ulehčete si namáhavý úklid! Způsobů, jakým toho dosáhnete, existuje dnes na trhu opravdu mnoho

14. 10. 2015

Také neradi vytíráte, luxujete nebo myjete okna? Možná máte jen špatné pomocníky. Zkuste je vyměnit za naše tipy, které vám práci usnadní. A třeba je využijete i na vánoční úklid!

Článek

Zapomeňte na staré velké vysavače, vytírání podlah klasickým koštětem s hadrem nebo na mytí oken na štaflích. Teď je doba moderních, praktických, a hlavně práci ulehčujících spotřebičů i čističů domácnosti. Stačí se inspirovat následujícími modely.

Foto: archiv firmy

Při čištění žaluzií či žebříkového topení se vám budou hodit tyto speciální kleště. Dodávají se i včetně náhradního potahu z mikrovlákna, který můžete snadno vyprat. Na foto: Dedra 99 Kč (původně 199 Kč)

Foto: archiv firmy

Při luxování jistě oceníte vysavač 2v1. Jeho vnitřní tělo můžete vyjmout, a rázem se z tyčového modelu stane příruční, který využijte na menší zákoutí. Na foto: Hyundai 1099 Kč (původně 1125 Kč)

Foto: archiv firmy

Na mytí oken si pořiďte nabíjecí stěrku, která rovnou odsává přebytečnou vodu. Součástí balení je i nabíječka s akumulátorem, stírací lišta z mikrovlákna a nástřiková lahev s rozprašovačem. Na foto: Dedra 1190 Kč (původně 3999 Kč)

Foto: archiv firmy

Potřebujete se důkladně zbavit všech nečistot a bakterií ve své domácnosti? Dejte šanci ručnímu parnímu čističi, který je ekologický, neboť se používá bez chemie a jen s malou spotřebou vody. Na foto: Black&Decker 2499 Kč

Foto: archiv firmy

Používáte-li doma hodně mycích a čisticích prostředků, určitě oceníte praktický kyblík s vnitřním úložným prostorem. Na foto: Joseph Joseph 1345 Kč

Foto: archiv firmy

Regulace výkonu, tichý provoz s hlučností 71 dB, parketová hubice, měkká kolečka a objem 3,5 litru. To je sáčkový vysavač, který je také velmi skladný. Na foto: Electrolux 2599 Kč (původně 3476 Kč)

Foto: archiv firmy

Čisticí pantofle budou určitě bavit i vaše děti. Skvěle vám naleští podlahu, a pak je stačí jen hodit do pračky na 40°C. Na foto: Dedra 199 Kč (původně 299 Kč)

Foto: archiv firmy

Vaše záda bude šetřit tento smetáček s lopatkou s dlouhou rukojetí. Na foto: Ikea 149 Kč

Foto: archiv firmy

Chcete si ulehčit vytírání a ušetřit práci? Možná zkuste vsadit na mop s vířivou pračkou. Stačí jen pohybem nahoru a dolů stlačovat rukojeť, mop se automaticky vypere a následně i vyždímá. Na foto: Dedra 599 Kč (původně 1599 Kč)

Foto: archiv firmy

I porcelánový toaletní set může mít styl. Na foto: Bella Rose 909 Kč

Foto: archiv firmy

Máte doma nějakého chlupatého mazlíčka a denně po něm musíte luxovat či vytírat? Tento robotický mop vám s tím hravě pomůže. Stačí zapnout tlačítko, a uklidí za vás díky elektrostatickému hadříku, který pochytá všechen prach a nečistoty. Na foto: Vileda 899 Kč

Foto: archiv firmy

Kartáč na nádobí s tvrdými štětinkami ve vtipném obalu můžete někomu věnovat jako dárek. Na výběr je hned několik motivů. Na foto: Kika 69 Kč

Foto: archiv firmy

Tento bezsáčkový podlahový vysavač je ideální pro alergiky. Cyklónový mechanismus totiž nevypouští při vysávání alergeny zpět do ovzduší. Navíc má sníženou hladinu hluku, kombinovanou kartáčovou/štěrbinovou hubici a průhledný odpadní zásobník, takže hned vidíte, když je plný. Na foto: Dyson 9999 Kč

Foto: archiv firmy

Sadu s teleskopickou tyčí můžete využít na vytírání nasucho i na mokro, na mytí větších ploch, jako jsou například zahradní terasy či garážová vrata, nebo na střešní okna. Na foto: Dedra 369 Kč (původně 499 Kč)

Který tip byste využili doma nejvíce vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek