Hlavní obsah

Nevěsty v černé. Originální nebo podivné?

Foto: archiv firmy

Svatební kolekce Very Wang byla opravdu netradiční

27. 10. 2011

S nevěstami to v příštím roce vypadá… černě. Alespoň podle jedné z nejuznávanějších návrhářek svatebních šatů, Very Wang. Ta totiž na nedávném Bridal Fashion Weeku v New Yorku představila kolekci, ve které se neobjevil ani jediný bílý model. Vdaly byste se v černé?

Článek

Kolekce návrhářky Very Wang byla všechno, jen ne tradiční. Černé svatební šaty nejsou na poli módy ničím novým, většinou se ale objevovaly spíše poskromnu (například u Marchesy, Oscara de la Renty), i samotná Vera v loňském roce představila kolekci, kde se jedna temná róba objevila. Letos je ale všechno jinak. Černá barva ovládla většinu kolekce a návštěvníci přehlídky mohli jen přemítat, jestli jsou ještě vůbec na fashion weeku se svatební tematikou.

Foto: archiv firem

Černé šaty předvedla Vera i loni, vpravo model Oscara de la Renty

Foto: archiv firmy

Černé se nebojí ani designérka s litevskými kořeny Romona Keveža

Foto: archiv firmy

Uměly byste si představit v podobných šatech svatbu?

Foto: archiv firmy

S černou si čas od času pohrává i značka Marchesa

Tyl, organza, hedvábí, šifon a nesmrtelná krajka. Návrhářka vsadila na klasické pojetí v neklasické barvě. Černá, černá s krémovou, černá, krémová a zase černá. O tom, jaký vliv bude mít její přehlídka na svatební trendy v příštím roce, zatím můžeme jen spekulovat. Odváží se díky její kolekci více nevěst sáhnout po temných šatech?

Foto: archiv firmy

Nedbalý účes, minimum make-upu, černé šaty. Takhle vypadá nevěsta podle Very Wang

Tmavé šaty nejsou zdaleka pro všechny

Jestli jste si odmalička představovaly, jak stojíte u oltáře v nadýchaných princeznovských šatech, nejspíš vás tento trend neosloví. Ale pokud vám přijdou tradiční šaty nudné, bílá vám podle vás vůbec nesluší a jste psychicky připravené na zděšené výrazy babiček a tetiček, proč ne?

Foto: archiv firmy

Uvidíme příští rok více svateb v černé?

Černá = neštěstí?

Důvodem, proč se tolik žen vyhýbá černé, jsou také pověry a asociace tmavé barvy se smutkem a pohřby. Na ty se černá začala původně nosit proto, aby duch zemřelého osobu v tmavém přehlédl a nezval si ji s sebou na „druhý břeh". Černé svatební šaty mají navíc předznamenávat nešťastné manželství.

Foto: archiv firmy

V kolekci se obejvily i vrstvené sukně

Nevěsta v černé dříve nebyla žádnou raritou

Když se ovšem podíváme do minulosti, zjistíme, že černé svatební šaty kdysi nebyly ničím výjimečným. Do roku 1840, kdy královna Viktorie svými sněhově bílými svatebními šaty rozpoutala nový trend, se nevěsty oblékaly do všech možných barev. Šaty v tmavších odstínech si pořizovaly hlavně chudší nevěsty, které je nosily i po svatbě, a tak při jejich výběru hleděly hlavně na to, aby byly praktické. Na světlé je přece vidět každý flíček!

Foto: archiv firmy

Vera Wang je jednou z nejoblíbenějších návrhářek svatebních šatů

Přijde vám kolekce Very Wang zajímavá, ale stejně byste černou na milost nevzaly? Další inspiraci najdete ve článku Svatební šaty roku 2011 – které jsou in? nebo Extravagantní svatební šaty: Vyberte si!.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek