Hlavní obsah

Veďte děti k pohybu. Projekt Díky za VZPruhu s tím pomůže

Foto: VZP

Trenérka ledního hokeje z Karlových Varů při tréninku s dětmi

Společnost byla dlouho paralyzována pandemií, zavřely se školy, sportovní centra, bazény. Hodně se omezil pohyb dětí, což vede k menšímu zájmu o sport. Proto Všeobecná zdravotní pojišťovna přišla s projektem, který přináší inspiraci k pohybovým aktivitám. Stačí se podívat na web DikyzaVZPruhu.cz.

Článek

Už před vypuknutím epidemie se děti málo hýbaly a nadváhou či obezitou trpělo téměř 30 % z nich. Smutnou skutečností je, že každé sedmé dítě sportovalo v roce 2018 jen při školním tělocviku a pandemie to ještě zhoršila. To je nutné změnit! Rostou totiž náklady na léčbu cukrovky nebo psychických problémů u mládeže.

Všeobecná zdravotní pojišťovna se proto spojila s akcí Díky, trenére, která se ve sportovním prostředí těší velkému respektu. Oceňuje trenéry, kteří přivádějí děti k pohybovým činnostem a zároveň z nich vychovávají nejen dobré sportovce, ale i dobré lidi. Trenéři společně s největší zdravotní pojišťovnou vymysleli projekt Díky za VZPruhu.

Foto: VZP

Trenérka volejbalu z pražského klubu v akci

Jak se pohybuje medvěd, rak nebo třeba opice? Nebo co všechno je možné dělat v přírodě, jaké zábavné hry pro děti při procházce připravit? Tohle všechno najdete na webu dikyzavzpruhu.cz, který je plný sportovních výzev pro děti, informací o pohybových aktivitách či rad, jak začít se sportem.

„Každý týden se zapojí jeden trenér nebo talentovaný sportovec, který ve videopříspěvku ukáže pohybovou výzvu. Tu si poté budou děti moci vyzkoušet třeba i s celou rodinou. Až si vše natrénují, mohou svůj pokus natočit a video nahrát do komentářů na našich sociálních sítích,“ popisuje fungování sportovních výzev Ivan Duškov, náměstek pro služby klientům VZP. „Počet zaslaných videí není omezen. Pokud nám děti zašlou videa, jak se ve cviku zlepšují, neudělají jen něco pro své zdraví, ale zvýší tím i pravděpodobnost, že budou vylosovány a odnesou si zajímavou odměnu.“

Svá videa, která se rozhodnete zveřejnit na facebooku či na instagramu, nezapomeňte označit hastagem #dikyzavzpruhu.

Foto: VZP

Florbalový trenér při vítězném tažení se raduje se svými svěřenci

Jak získat příspěvky na sport?

To však není jediná možnost, jak VZP v souvislosti se sportem umí pomoci. Podrobnosti jsou na webu www.vzp.cz/vyhody. Pokud jste klientem, máte nárok na příspěvek. Když máte dítě ve věku do jednoho roku, můžete si zažádat až o 500 korun na plavání kojenců a vaničkování organizované v kroužcích, spolcích, klubech apod. Pro dítě od jednoho roku máte nárok až na 800 korun na pravidelné pohybové a zároveň sportovní aktivity organizované mimo školu v kroužcích, spolcích, sportovních klubech apod. Příspěvek lze využít i na sportovní prohlídku absolvovanou za úhradu u lékaře.

Navštivte web www.dikyzavzpruhu.cz, sportujte a buďte zdravější a šťastnější. To za to přece stojí. Tak hurá do toho, protože každý pohyb se počítá.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek