Hlavní obsah

Velikonoční výzdoba domova: Máme první tipy!

Foto: THINKSTOCK

Ke svátkům jara patří tradiční kočičky a barevná vejce

Venku již všechno kvete, jarní úklid máte za sebou, nezbývá než se připravit na Velikonoce. Máme pro tyto svátky tipy na speciální dekorace a nádobí. Koukněte se, budou se vám líbit.

Článek

Vyzdobte si byt v jarním stylu. Nepatříte k těm, kdo si doma pěstují osení, malují kraslice, zdobí uvařená vejce, a nechcete výzdobu vyrábět sami? Poohlédněte se spolu s námi, co nabízí trh. Začít můžete u třeba zdobení oken, jestli máte děti, potěší je třeba kuřátka, beránci a zajíčci v tradiční i moderní podobě.

Dekorace patří i na velikonoční stůl. Kromě tradičního jídla můžete prostřít s ubrusy a naprony s velikonočními motivy. Někdo dá přednost jednobarevným ubrusům a prostírkám, na kterých pak lépe vyniknou veselé velikonoční dekorace a barvená vejce.

Květinové aranže

Nebaví vás kraslice, vejce, zajíčci, slepičky nebo kuřátka? Vsaďte na květiny! Připravte si romantické jarní kytice a aranžmá. Spolehněte se na svůj vkus a překvapte návštěvu nebo partnera vlastní krásnou kompozicí.

Foto: Magnet 3 Pagen

Barevný věnec s vejci, květy a větvičkami použijete třeba na velikonoční stůl nebo jako dekoraci okna. Cena 355 Kč

Foto: Bella Rose

Na foto (zleva): Vajíčko z hnědých peříček o velikosti 10 cm za 175 Kč, z vrbového proutí o velikosti 20 cm, cena 214 Kč a z bílých peříček o velikosti 10 cm, cena 175 Kč

Foto: Bella Rose

Ptáčci z plechu v jemných pastelových barvách. Jeden stojí 99 Kč

Foto: Tchibo

Silikonové kalíšky na vajíčka pevně drží na hladkém podkladu díky nožkám s přísavkami. Cena sady je 150 Kč

Foto: Tchibo

3 v 1 – vejcovar, termoska a kalíšek na vajíčko. Plastové tělo s hliníkovou vložkou. Stojánek naplňte po značku vodou, vložte vejce, zavřete a postavte do mikrovlnné trouby. Cen 150 Kč

Foto: À la maison

Svícny z poniklovaného hliníku od 690 Kč, prostírání od 390 Kč, ubrusy od 1500 Kč, příbory od 1100 Kč, sklenice od 290 Kč

Foto: HKK

Na foto (zleva): Květinová dekorace dlouho vydrží, když do skleněné nádoby dáte poupata řezaných tulipánů a narcisů i rostliny se zakořeněnými cibulkami. Budou se měnit ze dne na den po několik dnů

Foto: Halens

Stahovací záclona Haga s potiskem motýla. Výška 120 cm, 100 % bavlna. Cena 449 Kč

Budete si dekorace a nádobí kupovat? Vyberte si kousek, který vás potěší, a budete jej moci použít i příští rok. Přečtěte si také článek o tom, že i modrá k Velikonocům patří, nebo třeba 10 dalších tipů na velikonoční dekorace.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.