Hlavní obsah

Veronika se kvůli bříšku styděla i před manželem. Teď ho má ploché!

Foto: Archiv

Veronika měla problémy s bříškem vlastně od narození, ale po dětech se vše výrazně zhoršilo

Veronika od narození trpí atrofií břišních svalů a je pro ni nemožné břišní svaly zpevnit. Po dvou dětech bylo vše ještě horší. Jenže Veronika vyhrála zákrok, který jí k dokonalému bříšku pomohl!

Článek

Když se mladá zdravotní sestřička Veronika (25) narodila, rodiče se dozvěděli, že trpí atrofií břišních svalů. Celý život je tak měla povolené, nešlo je nijak zpevnit a o dokonale plochém bříšku mohla Veronika opravdu jen snít.

Mindrák až po dětech

Přesto se s tím dívka naučila žít a nijak zásadně se svou malou nedokonalostí netrápila. Vdala se a přišlo i vytoužené miminko. Než se ale její tělo stačilo z porodu vzpamatovat, byla opět těhotná. Nyní má Veronika dvě krásné a zdravé holčičky, ovšem její bříško dostalo pořádně zabrat.

Popraskala jí kůže a již tak povolené svaly se ještě více rozestoupily. „Měla jsem velké kožní převisy, úplně popraskané břicho a styděla jsem se i před svým manželem,“ vzpomíná Veronika.

Vzhledem k atrofii byla její jedinou šanci plastická operace. Přesně řečeno abdominoplastika. A přesně tento zákrok Veronika vyhrála!

Foto: Archiv

Dvě těhotenství se na Veroničině postavě podepsaly, i když je jasné, že dvě zdravé holčičky za to stojí

Cesta ke kráse

Jde o plastickou operaci, která trvá zhruba dvě až tři hodiny a provádí se v celkové anestezii.

„Abdominoplastika je operace, která je vhodná obzvláště pro ženy po porodech. Odstraňuje se při ní nadbytek tuku v podbřišku, zpevňují se svaly, bříško se pak již nevyklenuje a je krásně ploché. Jde tedy o partie, které se cvičením a třeba přísnou dietou dají zhubnout jen velmi výjimečně,“ vysvětluje plastický chirurg Pavel Horyna z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Foto: Archiv

Takhle vypdala Veronika před operací

U Veroniky odborníci postupovali následovně. „Zákrok jsme zahájili vaser liposukcí boků, abychom odstranili přebytečnou tukovou tkáň. Veronika měla i rozestup přímých břišních svalů, takže jsme provedli jejich sešití. Použili jsme tkáňové lepidlo, které se používá pro lepší přilnutí kůže k podkoží, urychluje hojení a minimalizuje otoky po operaci,“ popisuje plastický chirurg Martin Molitor.

Foto: Archiv

Žádná operace se bohužel neobejde bez jizev. Po 7 týdnech od operace jsou jizvy ještě stále viditelné, ale s postupem času budou blednout

Výsledek? Nadšení!

A jak to dopadlo? Veronika je šťastná a při pohledu do zrcadla více než spokojená. „Konečně si můžu nakoupit oblečení, ve kterém vynikne moje nová silueta, a nemusím se stydět ani před svým manželem. Jsem vážně moc spokojená, ani nedokážu popsat, jak skvěle se teď cítím. Přitom mě skoro nic nebolelo,“ říká Veronika.

Foto: Anna Kovačič

Není divu, že nyní se Veronika cítí báječně. Její bříško je přímo výstavní

Co tomu říkáte? Že Veronice zákrok prospěl?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.