Hlavní obsah

Videočlánek: Jak na pigmentové skvrny?

Stále více lidí trápí pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace, která byly dříve výsadou především vyšší věkové skupiny. Ovšem v dnešní době hyperpigmentaci najdeme i u mladších věkových kategorií.

Článek

U hyperpigmentace se jedná o nadměrnou tvorbu kožního barviva v pokožce, které způsobuje vznik tmavých skvrn, nebo dokonce i ploch, a to nejčastěji v oblasti obličeje, krku, dekoltu nebo rukou.

Vznik pigmentových skvrn

Hyperpigmentace může být vrozená ( např. pihy) nebo i získaná. Získaná  vzniká na základě různých faktorů, například v důsledku:

  • hormonálních změn (tedy například těhotenství, užívání antikoncepce)
  • působením slunečního záření nebo častým opalováním v soláriu
  • ale příčinou mohou být různé choroby nebo se může jednat o vrozenou poruchu pigmentace, která se projeví v souvislosti s vyšším věkem, kdy se začínají tvořit takzvané stařecké neboli jaterní skvrny, které vznikají na základě nedostatečné funkce jater

Na trhu existuje hned několik metod, jak se skvrnami bojovat. Velmi účinný je laserový zákrok, který je ale pro většinu lidí velmi nákladný. Další možností jsou depigmentační krémy, ovšem ne každý se pohybuje v přijatelné cenové hladině, protože ošetřování pigmentových skvrn je dlouhodobé.

S pigmentovými skvrnami si poradí kvalitní kosmetika

Jak takovou pleť pomocí depigmentačního krému RYOR (180 Kč) správně ošetřovat?

Nejprve je nutné pleť správně vyčistit. Jak jsme už uváděli v jednom z minulých článků, pokud pleť není dobře vyčištěná, aktivní látky se nedostanou přes zanesené póry do pleti. Navíc správné čistění ovlivní až o 40 % lepší kvalitu pleti.

Nejprve večer pleť vyčistěte Dvoufázovou odličovací emulzí (108 Kč) nebo mlékem. Tím odstraníte nečistoty rozpustné v tucích. Následuje dočištění pleti tonikem (87 Kč), čímž odstraníte nečistoty rozpustné ve vodě a glycerinu a pleť zároveň hydratujete. POZOR! Nezapomeňte, že ráno pleť čistíte pouze tonikem.

Depigmentace

V případě, že chcete se skvrnami bojovat opravdu intenzivně, měli byste se zaměřit na dva typy depigmentace:

  • 1. pomocí chemického peelingu, kdy se pleť bude lehce olupovat,
  • 2. pomocí depigmentačního krému, kdy se potlačuje a tlumí enzym, který umožňuje tvorbu nadměrného množství pigmentu

Nejprve na problematická místa aplikujte Krém s ovocnými kyselinami (123 Kč) z řady Intensive Care, který způsobí, že pleť se bude nepatrně lehce olupovat. Pigmentové skvrny se tedy budou lehce olupovat zvenčí. Pozor, tento krok dělejte pouze večer. Pleť, na kterou působí chemický peeling, je logicky citlivější a neměla by se dostat na sluníčko. Naopak přes den je potřeba používat častěji a větší míře i krém s vyšším ochranným faktorem.

Druhým krokem je samotná aplikace Depigmentačního krému (180 Kč).

Součástí prvního kroku je aplikace krému s ovocnými kyselinami

Depigmentační krém naneste na problematické partie. Ty bývají nejčastěji na místech, kam dopadá nejvíce slunečního záření. Tedy v oblasti obličeje, dekoltu a na rukou.

Depigmetační krém RYORobsahuje aktivní komplex tlumící aktivitu enzymu, který zajišťuje tvorbu kožního barviva. Depigmentační krém je testovaný nejen dermatologicky, ale i klinicky, tedy prostřednictvím lékařských pracovišť.

Na závěr na celou pleť aplikujte vhodný denní nebo noční krém. Na den volte krém především ochranný, na noc regenerační.

Druhým krokem je depigmentační krém

Pamatujte si ale, že při depigmentaci je důležité dodržovat několik zásad:

  • 1. Úspěch depigmentace tkví hlavně v pravidelné a intenzivní aplikaci vhodného přípravku, nejlépe 2x denně.
  • 2. Pleť depigmentujte především v zimě, kdy není kůže ovlivňována slunečními paprsky.
  • 3. Depigmentovaná pleť by měla být přes léto maximálně chráněna, nejlépe přípravky s ochranným faktorem minimálně 50.
  • 4. Depigmentovaná pleť by neměla být znovu vystavována slunečnímu záření, nejvhodnější je stav, kde se tento typ pleti sluníčku definitivně vyhne. Pamatujte si, že depigmentační krém řeší následky pigmentace, nikoliv příčinu.

Pokud si nejste jisti vhodnými ošetřením, napište nám do bezplatné online poradny na náš blog www.mujryor.cz, rádi vám s ošetřením poradíme.

V každém případě vám držíme palce a budeme se těšit u dalšího článku!

Související témata:

Načítám