Hlavní obsah

Vyrobte si adventní kalendář!

Foto: Thinkstock

Udělejte svým dětem originální adventní kalendář

26. 11. 2010

K prosinci patří adventní kalendář! Což takhle letos udělat změnu, nekupovat obyčejný v obchodě, ale vyrobit si s dětmi vlastní originální kousek? Nebude to tak jen o čokoládě a bonbonech, ale můžete vaše dítka potěšit dobrotami a dárečky, které mají nejraději. Inspirujte se našimi tipy!

Článek

Vánoční svátky jsou kouzelné svou atmosférou a děti jsou netrpělivé. Proč jim čekání na ježíška trochu nezpestřit? Společně tak strávíte pěkné chvíle, děti si pocvičí zručnost a adventní kalendář se stane ozdobou vašeho interiéru. Připravila jsem pro vás pět tipů, které si můžete upravit podle chuti a nálady. Každý z nich vyjde bez dárečků do stokoruny. Tady jsou.

Vláček plný dárků

První varianta je jednoduchá, postačí vám krabičky od sirek, jež se stanou základem vláčku. Jeho vagonky mohou vézt nejen malé dárečky, ale obsahovat drobné šuplíčky, kam se dají schovat bonbony, ledová čokoláda, prstýnek, zajímavý magnetek na lednici a podobně. Na Štědrý den pak můžete vláček obtočit kolem stojanu vánočního stromečku. Uvidíte, že přiveze dobrou náladu nejen vám, ale i dětem, které mohou pomoci s jeho výrobou.

Budete potřebovat:dostatek krabiček od sirek, lepší jsou větší (já jsem použila na vagonky vždy 3 a na lokomotivu 4), barevné tvrdé lepenky, několik korkových špuntů na kolečka mašinky (nařežou se na plátky), mohou to být i umělé špunty nebo víčka od pet lahví, počet záleží na počtu vagonků, nůžky, lepidlo či tavicí pistoli, různé ozdoby dle vlastního uvážení,