Hlavní obsah

Vendula Pizingerová si na Mauriciu plní sny. V dojemném vzkazu vzpomíná na dceru Klárku

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

„Sny se plní… někdy…,“ píše Vendula Pizingerová. A i když si právě užívá léto s manželem a mladším synem Jozífkem, v jejím srdci zůstává nezacelená rána. Včera totiž uplynulo šestadvacet let od chvíle, kdy zemřela její dcera Klárka.

Článek

Mohlo by se zdát, že má všechno. Vendula Pizingerová se se svými sledujícími na instagramu podělila o střípky z cesty po Mauriciu, kam vyrazila s manželem Josefem a pětiletým Jozífkem. Odpočinkovou dovolenou si zpříjemnila projížďkou na koni přímo na pláži – a splnila si tak další ze svých snů.

Jak ale upřímně dodává, zdaleka ne všechna přání se nakonec vyplní: „Nestydím se to připomenout ve chvílích, kdy to vypadá, že je člověk přešťastnej. Upřímnost je důležitá.“

Bolest se dá přetavit v sílu

Zakladatelka Kapky naděje připomněla, že včera uplynulo dvacet šest let od chvíle, kdy jí z očí navždy zmizel úsměv její čtyřleté dcery Klárky. „My nevíme kam, protože jsme pořád tady… Tenkrát jsem si u sebe nechala její pramen vlasů a přála si, aby se dala tahle malá holka jednou naklonovat. Bláznivý přání z bolesti… Ale místo toho bylo časem naklonováno hodně pomoci, protože jsem Klárce dala slib. Slib, že budu pomáhat nemocným dětem,“ píše Vendula Pizingerová, která založila Kapku naděje bezprostředně po dceřině smrti.

Ačkoli má Vendula Pizingerová za sebou jednu z nejbolestivějších zkušeností, jakou může člověk zažít, uznává, že je to právě Klárka, kdo jí dává sílu jít dál. „S obrovským respektem si uvědomuju, že se dá bolest přetavit v sílu… Myslím na lásku, co je dnes minulostí. Časem slábne, ale v srdci a mysli zůstává pořád. Žiju život pořád dál! Směju se, někdy trpím, málokdy brečím. Kdo mi dal sílu, vím: moje dcera Klárka,“ píše Vendula Pizingerová v postu, u kterého zabolí u srdce.

Načítám