Hlavní obsah

Zdraví může být zábava

Projekt Zdraví jako vášeň spojuje zdraví a zábavu

Zajímavosti a rady z oblasti zdraví jako kurz první pomoci, informace o změnách v těle ženy v těhotenství a mnoho dalšího vám přináší projekt Zdraví jako vášeň. Projekt, který spojuje zdraví a zábavu.

Článek

První měsíce nového roku máme za sebou. Dali jste si nějaké předsevzetí? Jak se vám ho daří plnit? Předsevzetí spojených se zdravím existuje mnoho. Například přestat kouřit, více sportovat, jíst zdravěji nebo zhubnout. Bohužel mnohým z vás přesvědčení, že chcete zhubnout nějaké to kilo, dlouho nevydrží. Nejčastějším důvodem je, že nemáte silnou vůli či někoho, kdo by na vás dohlížel či vás podpořil.

V loňském roce Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR vytvořila již druhou skupinu několika odvážlivců, kteří chtěli zlepšit svoji kondici či zhubnout pod dohledem výživového poradce Petra Havlíčka. Účastníci druhé skupiny programu Změním se! měli skvělé výsledky, a to i přes to, že závěrečné měření bylo až letos v lednu po Vánocích, které jsou v hubnoucím období velmi těžkým časem. Všechny postřehy druhé skupiny včetně těch závěrečných si můžete pročíst zde.

Účastníci druhé skupiny programu Změním se! si vedli výborně

Připomeňte si první pomoc

Mnoho z vás si myslí, že první pomoc nikdy poskytovat nebude, ale co když se objevíte v situaci, kdy bude potřeba, a vy si nebudete vědět rady? Projekt Zdraví jako vášeň vás seznámí s různými situacemi, které mohou nastat, a vysvětlí vám, jak se zachovat. Kurz první pomoci naleznete zde.

Změny v těle během těhotenství

Již na začátku těhotenství dochází v těle nastávající matky k několika změnám. Asi nejvýraznějším znakem těhotenství je růst těhotenského bříška, ale ani zbytek těla není ušetřen. Renomovaný gynekolog MUDr. Miroslav Verner vám prozradí, co všechno se ještě v těle mění. Jsou to například prsa, která také mění svoji velikost v důsledku působení hormonů. Mění se i trávicí systém, kdy ráno dochází k nevolnostem, jelikož je žaludek prázdný. Změna ve vylučovacím systému způsobí častější močení a v dýchacím systému dochází ke změně až v posledních týdnech těhotenství.

Zajímejte se o své zdraví s projektem Zdraví jako vášeň od ZP MV ČR

První pocity Marty Jandové po porodu

V loňském roce přivedla na svět svého prvního potomka i Marta Jandová. V porodnici jí přišlo vše snadné, a už se jen těšila, až si svoji dcerku Marušku přinese domů. Jakmile ale po návratu z porodnice vše doma uspořádala, adrenalin přece jen vymizel. Pak jako každá starostlivá maminka dceru stále kontrolovala, jak spí, ale netrvalo to dlouho a uvědomila si, že její „starý” život stále existuje.

Sportující dítě je v pohodě

Soči 2014 je za námi a i přes naše úspěchy a neúspěchy se můžeme za dva roky těšit na letní hry. ZP MV ČR udělala exkluzivní rozhovor s olympijskou medailistkou Šárkou Kašpárkovou. Přečtěte si, jak ji motivovali rodiče ke sportu, proč si vybrala jako svoji disciplínu trojskok, že ráda chodí na procházky se svým psem a jak ji bavila účast v soutěži StarDance. To vše a mnohem více se můžete dočíst zde.

Zdraví jako vášeň je projekt, který podporuje zdraví, prevenci a kondici. Tento projekt patří pod Zdravotní pojišťovnu Ministerstva vnitra ČR.

Zaujal vás projekt Zdraví jako vášeň? Určitě se vám bude líbit i náš facebookový profil. Staňte se naším fanouškem.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.