Hlavní obsah

Zimní móda s prvky minimalismu. Jednoduchost neznamená nuda!

Foto: Marie Bartošová

Nemáte rády přezdobenost? A jak se vám líbí minimalismus?Foto: Marie Bartošová

Považujete rčení „méně je více“ za svoji módní mantru? Pokud vám divoké potisky a komplikované střihy nic neříkají, přijdete si na své. Dnes se totiž zaměříme na módu s prvky minimalismu.

Článek

Milujeme různorodost současné módy. Zatímco experimentátorky stráví podzim a zimu ve jménu trendu extrémní zdobnosti nebo odvážného army stylu, vyznavačky klasiky se mohou inspirovat kolekcemi plnými strohosti. Ukázku ze světa jednoduché módy si pro vás připravil stylista Dušan. Roli modelky si vystřihla naše krásná čtenářka Andrea.

Minimalistický kabát

Pro minimalistické kabáty je typická absence jakýchkoli zdobných prvků a zpravidla také i knoflíků. Spousta z nich má pouze zip, často také skrytý, nebo jen velký pásek v odstínu kabátu, jako v tomto případě. Investice do minimalistických kabátů se vám vyplatí – jsou nadčasové a hodí se bez přehánění téměř ke všemu.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: kabát (Pietro Filipi, 9990 Kč), boty (Leiser, 2290 Kč), kabelka (Promod, 799 Kč), punčocháče (Calzedonia, 119 Kč)Foto: Marie Bartošová

Strohé linie

Jednoduchými liniemi vyniká i černý oversized kabát s koženkovou spodní částí. Andrea si spolu s ním vyzkoušela i úzké kalhoty z umělé kůže a klasickou džínovou košili zapnutou pěkně až ke krku. Barevně potom vyniká vínové psaníčko obálkového tvaru.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: kalhoty (Lindex, 999 Kč), košile (Pull&Bear, 799 Kč), boty (Leiser, 2290 Kč), kabát (Lindex, 2499 Kč), psaníčko (Promod, 799 Kč)Foto: Marie Bartošová

V kápi

Kápě s prostřihy na ruce je opravdovým módním skvostem. Přestože ji zdobí knoflíky, její střih je jednoduchý. Nezbytným doplňkem jsou dlouhé rukavice, které ochrání vaše ruce před chladem.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: kápě (Lindex, 2499 Kč), legíny (Tezenis, 299 Kč), boty (Guess by Marciano, 6999 Kč), rukavice (Promod, 499 Kč)Foto: Marie Bartošová

Nepřehlédnutelná červená

Chcete vašemu šatníku vdechnout trochu života? Vsaďte na jednoduché střihy, ale nápadnou barvu. Třeba červenou. Další výrazné odstíny vynechejte. Stylista Andreu oblékl do černého roláku, kraťasů a kozaček.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: rolák (Zara, 599 Kč), legíny (Tezenis, 299 Kč), kraťasy (Promod, 799 Kč), kabát (Promod, 2499 Kč), kozačky (Leiser, 3690 Kč)Foto: Marie Bartošová

Foto: Marie Bartošová

A po focení přišel čas na dárek – z šátku od Jakuba Polanky měla naše dnešní modelka radostFoto: Marie Bartošová

Fandíte jednoduché až strohé módě? Napište nám! Budeme se těšit na vaše názory.

Styling: Dušan Bebčák

Vizáž: Pavlína Ježová (MA-DA Makeup Network)

Děkujeme baru GROOVE BAR (Voršilská 6, Praha 1) za poskytnutí prostoru k focení!

Reklama