Hlavní obsah

14 typů mužů, kteří se nehodí pro vztah. Nemáte některého doma i vy?

Foto: Andrey_Popov, Shutterstock.com
13. 11. 2017

Jaký typ muže vás přitahuje? Snědý, modrooký, fyzicky zdatný, dominantní, srandista či zadumaný intelektuál? Pro život z tohoto jídelníčku vybírejte opatrně. Některé typy mužů totiž mohou váš svět rozdrtit nebo zcela zničit! Tušíte, na koho si dát pozor?

Článek

Ano, láska je slepá. Jak jinak si vysvětlit, že ženy kolikrát žijí s muži, kteří si je nezaslouží? Přitom by stačilo sundat si růžové brýle již při výběru potenciálního partnera. Oddělit zrno od plev ale není jednoduché. Možná že muž, se kterým se dá normálně žít, patří k ohroženým druhům. Nebo se to tak alespoň jeví při pohledu na seznam čtrnácti typů mužů, které popsal sexuální kouč Sean Jameson z irského Dublinu na svém blogu. Tyhle exempláře prý podle něj nejsou pro dlouhodobý vztah vhodné!

1. Příliš nadšený sportovec

Tento typ člověka patří k týmovým hráčům, na druhou stranu sport může brát až příliš vážně. Tvrdě pracuje na svém těle a věnuje tomu veškerý volný čas. A když má konečně volno, sport sleduje v televizi, nebo hlídá podíl sacharidů v jídle, které mu vaříte. Ujasněte si, co je pro vás důležitější… Pěkné tělo, nebo kvalitní čas, který vám partner věnuje?

2. Umělec

Umělec je bohém a poměrně náročný člověk. Často se zdá být zadumaný, což ženy přitahuje. Ať už preferuje malbu, grafický design, poezii nebo hudbu, mívá potíže s inspirací. Když ji hledá, není k mání. Kolikrát i několik dní. Trochu nerozumné počínání vůči partnerství…

Foto: Monkey Business Images, Shutterstock.com

Muži – umělci nás zajímají, ale jednoduché to s nimi nebývá...

3. Věčný hráč

Milovník videoher má svůj svět, do kterého partnerka nemusí patřit. Hraní považuje za způsob úniku od reality – tedy asi i od vás. Berete to?

4. Sociopat

Je tajemný a možná trochu temný. Nevěří lidem a zvláštně se chová vůči okolnímu prostředí. Spojuje v sobě plachost, nedůvěru i nepřizpůsobivost. Trvá dlouho, než se k němu někdo dostane. Snad máte tu trpělivost. Pokud ne, může vás vztah s někým takovým postupně zničit.

5. Král večírků

Ve škole byl pravděpodobně dost populární. „Je to společenský motýl, který je stále zaneprázdněn a velmi oblíben. Jeho partnerka má často pocit, že chodí s celebritou. To je ze začátku sympatické, nicméně co pak, když ti dva spolu nikdy nejsou sami?“ ptá se Sean Jameson.

Foto: wavebreakmedia, Shutterstock.com

Chcete ho mít také někdy jen pro sebe, že?

6. Sebevědomý vzdělanec

Je lačný po informacích, sbírá vědomosti a působí jako inteligentní kniha. Bohužel obvykle také poučuje a opravuje. A to fakt není pro každého…

7. Technický nadšenec

Miluje počítače, mobilní telefony, konzoly, videohry, drony a další zařízení. Tím vším chce být obklopen, a pokud to přehání, stává se závislým. Schválně, jak často odkládá mobil a naplno vás poslouchá?

8. Svobodomyslný hippie

„Je to svobodný duch, který si rád vychutnává hudební a různé další festivaly. Pokud toužíte po věčné relaxaci a zábavě, tak prosím,“ dál popisuje Sean Jameson s tím, že ani tady to na hluboké a pevné závazky moc nevypadá.

9. Nevyléčitelný romantik

Někdy romantický člověk může být více zamilovaný do představy lásky, než do partnerky. Snesete každodenní vyznání, srdíčka, jemné zacházení a uctívání? Ano, i romantik vás může přivést k šílenství, a to už jen proto, že nemusí být realistický v tom, co vztah vlastně obnáší.

10. Dominantní muž s velkým M

Je silný a tvrdý. Chápe auta a sport, pije pivo a ze všeho nejradši má pořádnou flákotu masa. Nesnáší řečičky, ufňukané paničky, city a povídání si o vztazích. To je pro něj hrob! Jak se vám s ním bude žít? Pokud se navíc chová velmi autoritativně, tak těžko.

Jak kdysi napsala americká terapeutka a zkušená psycholožka Laura Schlessinger. „Nejdřív je to sexy, protože se jedná o ztělesnění mužné síly, jenže když ve svém životě zaujmete silnější pozici, dostanete se do role pubertálního dítěte, které revoltuje proti zkostnatělému taťkovi.“ Amen.

11. Obchodník

Byznysmen je zaměřen na cíle a plány, kterým věnuje spoustu času a úsilí. Možná tvrdí, že to všechno dělá pro vás dva, ale často bývá ve skutečnosti ženatý spíš se svou prací, než s vámi. Vadí vám, když stále není k mání, neodpovídá na zprávy a na poslední chvíli ruší naplánované schůzky? Pokud ne, máte ideální protějšek.

Foto: Dima Sidelnikov, Shutterstock.com

Soužití s úspěšným obchodníkem má i odvrácenou stranu

12. Mamánek

Co řekne matka, to platí. Nepřestřižená pupeční šňůra nikdy nedělá dobrotu. Dokud se muž zdravě neodpojí od svého starého domova, nemůže budovat nový.

13. Velké dítě

Pravděpodobně žije s rodiči a není zvyklý řešit své problémy.  Máte pocit, že se ztratí i na náměstí, pokud ho nikdo nedrží za ruku. I v tomto případě opatrnosti není nazbyt.

14. Pan „nemá čas“

Má strach ze závazků, nebo je ženatý, či si zkrátka není jistý, co vlastně chce. Ani jedna varianta není moc pozitivní. Toužit po někom, kdo věčně není k dispozici, může snížit vaši sebeúctu.

Tak co, máte někoho takového doma? A jaký typ muže byste ještě na seznam přidala? On třeba ani takový hypochondr není ideální!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek