Hlavní obsah

3 úrovně sexuální energie dělají milování bezkonkurenčním. Vnímáte je?

Foto: Studio10Artur, shutterstock.com

Abyste si milování opravdu užili, jak máte, je třeba se s partnerem dokonale sladit. A to jak fyzickou, tak i emoční a duševní energií

Šup sem, šup tam. I tak může vypadat vaše milování! Co se ale stane, když se na něj budete lépe a víc soustředit? Sladíte s partnerem a milencem všechny tři úrovně sexuální energie. Které to jsou?

Článek

Je až smutné, že když vědci z americké univerzity Penn State Erie uskutečnili průzkum napříč Severní Amerikou, vzešlo z něj, že pohlavní styk trvá od tří do sedmi minut. (Jedna minuta je prý málo, kdežto milování delší než 13 minut se považuje za nudné.) Opravdu si člověk sex užije za tak krátkou dobu? Podle mnohých odborníků jen těžko a výjimečně.

Vždyť k tomu, aby vznikl dobrý sexuální vztah, měly by být energie obou partnerů v harmonii a na stejné úrovni (což ve spěchu nejde). Jaké energie? Koučka a ženská terapeutka ze Školy pro ženy Jana Zittová říká, že existují tři úrovně, bez kterých se uspokojivý intimní život a sex prostě neobejde. Registrujete je všechny?

1. Úroveň fyzická

„Naladění před milováním je velmi důležité. Úroveň se u každé ženy i muže liší, závisí to na jejich energetické hladině. U ženy je k tomu zapotřebí znát samu sebe a pár praktických cviků, které probudí a posílí její pánevní dno tak, aby jí mohla proudit životní energie,“ popisuje koučka s tím, že ženě trvá déle než muži, než se vzruší k bodu varu nebo bodu orgasmu. Proto je důležitá trpělivost obou partnerů.

Foto: Photographee.eu, shutterstock.com

Fyzickou energii lze posílit i cvičením

V každém případě se může stát, že muž má málo energie ohně (mužské sexuální energie – jang), aby rozpustil „led“, a nedokáže dovést ženu k jejímu „bodu varu“. Tohle se ale dá naučit. (Například taoismus nabízí inspirace dost a dost.)

2. Úroveň emoční

Znáte ten pocit, že jste k sobě s partnerem z nevysvětlitelného důvodu přitahováni? Podle Jany Zittové je třeba o tuto magnetickou energii pečovat, aby se nevytratila (nejlépe preventivně).

„Někdy se totiž stane, například po svatbě nebo rodinných problémech, dětech, že se energie partnerů ztrácejí a jejich magnetické síly klesají, až může zmizet vzájemná přitažlivost úplně. Opět pomůže, když se každý z partnerů věnuje pravidelnému cvičení, aby se zvýšily romantické síly a obnovil se pocit blízkosti s partnerem,“ vyjmenovává koučka a dodává, že je důležité dělat například i malé rituály ve vztahu, které navýší vzájemnou blízkost. Máte nějaký?

3. Úroveň duchovní

Říkáte si něco o nesmyslných blábolech, na které dnes není čas? Zadržte. „Společná meditace v partnerství může vést ke zklidnění a schopnosti cítit partnerovu duchovní energii,“ dál popisuje Jana Zittová s tím, že i když má váš partner nízkou energii a není schopen ji vysílat, můžete si ji i přesto navzájem vyměňovat – a tak ho podpořit. To se hodí zvlášť pro případy, kdy má špatnou náladu.

Foto: Kaspars Grinvalds, shutterstock.com

I meditace vám může pomoci k hlubokému prožitku

„V těchto případech se vysílá vlastní usměvavá energie. Mimochodem, už dávno se zjistilo, že nejúčinnější způsob, jak pozorovat jemné působení vnitřní podstaty muže a ženy, je zklidnění mysli a meditace. Meditační praxe vsedě spojená s vědomým dechem odhalila existenci energie čchi – životní energie, jako jemné elektromagnetické síly, obíhající v těle,“ objasňuje koučka a přidává tip.

Zkuste si se svým partnerem jen tak sednout naproti sobě, společně dýchat a zklidňovat svou mysl. Učí to trpělivosti, poznávání a vzájemné podpoře.

Co se týče všech tří úrovní sexuální energie, tak žádná z nich není ta nejdůležitější nebo nejpotřebnější. Všechny se totiž navzájem prolínají a doplňují. Toho nejlepšího milostného života a sexu tak dosáhnete jedině tehdy, když budou tyto tři oblasti v dokonalé symbióze.

A jak to se sexuální energií máte vy? Vnímáte ji vůbec?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek