Hlavní obsah

4 nejlepší místa pro líbánky snů! Kam vyrazíte vy?

Foto: Africa Studio, Shutterstock.com

Čeká vás letos váš velký den a chcete si pořádně užít nejen svatbu samotnou, ale hlavně líbánky, na kterých budete konečně chvíli sami? Naplánujte si je s našimi tipy přesně podle své povahy i stavu peněženky.

Článek

Při plánování svatební cesty byste měli mít na zřeteli především to, co vás dva společně baví. Máte náročnou práci a svatební přípravy vás vysílily? Vyrazte někam, kde si opravdu odpočinete a nebudete se muset o nic starat. Máte naopak rádi aktivní trávení volného času? Pak nečekejte, že líbánky budou výjimkou, a neriskujte, že vás povalování na pláži po dvou hodinách přestane bavit. Jednoduše si už teď vymyslete cestu plnou dobrodružství! Třeba vás inspirují naše tipy, kam s drahou polovičkou vyrazit.

Pro romantiky: Dubaj

Očekáváte od svatební cesty především opravdový odpočinek po náročných přípravách na svatbu, romantiku ve dvou a příjemné teplo? Vydejte se do Dubaje. Tato čím dál tím dostupnější destinace láká na celoročně příjemné klima, neuvěřitelnou nabídku gastronomie a hotelů i zlatavé pláže. Nádherným západům slunce nad mořem konkurují snad už jen ty v poušti – určitě si jednu noc vyhraďte na nocleh v beduínském táboře, kde vás čeká i bohatá tradiční večeře.

Foto: Delbars, Shutterstock.com

Dokonalý relax vás ve Spojených arabských emirátech čeká nejen na plážích a ve městě, ale i na poušti. Neuvěřitelné ticho a lány zlatého písku krásně uklidňují

Arabský emirát je skvělou volbou i pro ty, kteří si chtějí dopřát luxusní exotickou dovolenou, ale nemají zrovna tři týdny volna. V únoru to potvrdil Leoš Mareš, když si s manželkou Monikou pro líbánky vybral právě svou oblíbenou Dubaj. Mnozí potvrzují, že jakmile se tam jednou podíváte, už se nebudete chtít obtěžovat s plánováním dovolené kamkoli jinam.

Foto: Profimedia.cz

Do Dubaje se rád vrací i Leoš Mareš. Tentokrát tam vzal i novomanželku – na Arabském poloostrově trávili líbánky

Pro dobrodruhy: Jiljí

Neláká vás povalování na pláži ani utrácení za luxusní hotely, protože máte (poznámka pro outdoorové ženichy: oba!) raději dovolenou v pohybu? Naplánujte si výlet ve stylu nezapomenutelné televizní komedie „Svatební cesta do Jiljí“ z roku 1983! Josef Abrhám chce charakter své nastávající Libuše Šafránkové prověřit sérií testů a léček, které na ni nastraží při společné cestě do Jiljí, jež má vyvrcholit svatbou. Vy už snad otestováno máte, ale originální pouť po krásách naší země můžete podniknout i tak.

Foto: Maridav, Shutterstock.com

Dovolená v Česku má také své kouzlo a kde je psáno, že líbánky musejí být někde v exotice?

Zkombinujte cestu vlakem, horskou túru a sjezd řeky (ve filmu to byla Berounka) s putováním po tuzemské přírodě i městech. I to má svoje kouzlo! A na rozdíl od většiny zahraničních destinací navíc tolik neutratíte, i když se nebudete nijak omezovat. Chce to sice chvíli plánování, ale svatební cesta v domácím prostředí může být stejně pěkná jako za hranicemi – ne nadarmo k nám každý rok proudí davy turistů…

Foto: Daxiao Productions, Shutterstock.com

Romantiku zažijete i při aktivní dovolené. Jestli vás na plážové lenošení moc neužije, nebojte se naplánovat svatební cestu trochu akčněji

Pro požitkáře: Maďarsko

Nemůžete se rozhodnout, jestli se raději louhujete v termálech, degustujete ve vinařstvích, nebo ochutnáváte lokální speciality? V Maďarsku si můžete dopřát všechno najednou a jako bonus vás čekají příznivé ceny, dobrá dopravní dostupnost i krásná města v případě, že vám na chození po památkách ještě zbudou síly.

Foto: Andrii Kobryn, Shutterstock.com

Maďarská metropole je pro líbánky jako stvořená – nabízí skvělá jídla, vína, termální lázně i památky

V říjnu nevynechte vinobraní v Tokaji, od jara do podzimu projeďte Budapešť na kole (půjčovné všudypřítomných městských kol je tam směšně levné) a na půli cesty mezi nimi navštivte Eger, kde opět najdete jak vyhlášené termální lázně, tak tokajské, muškát i bikavér…

Foto: Rido, Shutterstock.com

Náš tajný tip: jestli máte rádi víno, svatební cestu naplánujte na dobu tokajského vinobraní

Pro cestovatele: Indonésie

Chcete, aby byly vaše líbánky opravdu nezapomenutelné? Vydejte se do exotické Indonésie. Nejlepší spojení je na Bali, právem nazývané také Ostrov bohů. Tento hinduistický tropický ráj nabízí vše, co od správné exotické svatební cesty můžete očekávat: bující přírodu, pohádkové pláže pod monumentální sopkou, posvátné chrámy a úchvatný podmořský svět, který vás donutí šnorchlovat, i kdybyste si zrovna pustili „Čelisti“.

Foto: Anna_G, Shutterstock.com

Indonésie nabízí krásnou přírodu nejen na pevnině, ale i pod vodou

Bali je také rájem surfařů a v neposlední řadě vás čekají i neskutečné kulinární zážitky: tamní kuchyně je neobyčejně pestrá, čerstvá a navíc levná. A nic proti jablkům, ale až ochutnáte místní ovoce, nebudete mít slov. Pokud vás omrzí debužírování a turistika, přesuňte se na některý z přilehlých ostrůvků (třeba korálové ostrovy Gili), pronajměte si romantickou chatičku na kůlech na pláži a lenošte s výhledem na azurové moře.

Foto: Kaspars Grinvalds, Shutterstock.com

Na tuhle cestu jen tak nezapomenete!

Jak by vypadala vaše svatební cesta snů? A jaké byly vaše skutečné líbánky?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek