Hlavní obsah

Vlastní vana vám už nestačí? 5 míst, která byste zaručeně netipli na ráj wellness

Foto: Rasta777, Shutterstock.com

Běžky, lyže i kabáty už jste dávno uklidili, ale zima letos ne a ne skončit? Zahřejte se v termálech! Přinášíme vám seznam pěti míst, která vás překvapí svou nabídkou wellness.

Článek

Jestli letos cestujete zatím jen prstem po mapě, máme pro vás hned pět nápadů na místa, kde si zaručeně odpočinete, a přitom byste je na wellnessový ráj určitě netipovali. Budou to italské lázně zadarmo, léčebné prameny za humny nebo spíš dostupný subtropický ráj?

Bezplatné přírodní termály v Toskánsku

Když se řekne Toskánsko, většina z nás si vybaví neuvěřitelné množství památek, písečné pláže a zmrzlinu. I chození po starověkých památkách však může být pěkně úmorné, tak si mezi debužírováním a pózováním u šikmé věže v Pise dopřejte trochu odpočinku v přírodních termálech v městečku Saturnia. Jsou zadarmo. Místní sirné prameny jsou známé svými léčebnými účinky (není nic lepšího než se vykoupat, a ještě tím udělat něco pro své zdraví). Vzhledem k teplotě vody (37 stupňů Celsia) i množství návštěvníků ale doporučujeme návštěvu spíše mimo vrcholné léto.

Foto: InnaFelker, Shutterstock.com

Vstup do lázní v italské Saturnii je překvapivě zcela zdarma

Pro koho to je: Pro každého, kdo na dovolené rád kombinuje koupání s kulturou, skvělou italskou kuchyní a popíjením místního Chianti. Cesta od hranic vám autem zabere asi devět hodin, takže se ve více lidech může vyplatit víc než letadlo nebo autobus.

Foto: Scorpp, Shutterstock.com

Jednotlivé bazénky jsou součástí velké kaskády vyvěrající horké termální vody

Foto: Shaiith, Shutterstock.com

Udělejte si zastávku na cestě mezi památkami a pláží a zrelaxujte v tomto přírodním ráji. Jen pozor na stříbrné šperky, ty je nutné před koupelí vždy sundat

Rozkvetlé Azorské ostrovy

Stále dostupnější (letenku z Prahy seženete kolem 6000 Kč) jsou pro nás i Azorské ostrovy. Největší z nich, São Miguel, se pyšní nejen nádhernými sopečnými jezery, ale i četnými horkými prameny, v nichž se můžete za pár eur vykoupat. Lázně jsou zpravidla pod širým nebem, takže vás čekají krásné výhledy na tamní pověstnou květenu.

Foto: Nido Huebl, Shutterstock.com

Výhledy na Azorech vypadají jako dílo Photoshopu, ale jsou naprosto věrné

Pro koho to je: Pro dobrodruhy, kteří se sbalí do batůžku a túru si rádi proloží zaslouženým relaxem, pozorováním velryb, popíjením svěžího vinho verde (portugalské „zelené víno“) a ochutnáváním výborných sýrů, kterými jsou Azory pověstné.

Foto: Bruno-Ismael-Silva-Alves, Shutterstock.com

Koupání na tomhle extrémně zeleném ostrově má díky subtropickému klimatu, příznivému pro bujení všeho zeleného, úplně jinou atmosféru, než jste zvyklí

Foto: Karniewska, Shutterstock.com

Ostrov São Miguel ocení batůžkáři i pohodlnější turisté, i když cestovní ruch je tu zatím spíše v počátcích

„Trezorové“ Rajecké Teplice

Kousek od Žiliny najdete tradiční lázeňskou oblast doslova protkanou horkými prameny. Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích nabízí množství vnitřních i vnějších termálních bazénů, takže se do léčivých pramenů můžete ponořit v průběhu celého roku. Rajecké Teplice leží v podhůří Velké Fatry, a těžko si tak představit lepší odměnu po túře (samozřejmě kromě řádného nášupu brynzových halušek) než saunu, masáž nebo vířivku. Místo se navíc pyšní tím, že přímo zde byl za války na čas schovaný československý státní poklad.

Foto: Jaroslav Moravcik, Shutterstock.com

Při rekonstrukci se ve Spa Aphrodite inspirovali antickými lázněmi

Pro koho to je: Pro ty, kdo preferují cestu autem nebo vlakem a domluvu v rodném jazyce. Přírodní termály v Rajeckých Teplicích mají i léčebné účinky, takže se zde dáte do kupy po úrazech a operacích kloubů a zad, ale i s některými nervovými onemocněními. Lázně mohou být i příjemnou zastávkou v cestě za krásnou slovenskou přírodou.

Foto: Tomas Milicka, Shutterstock.com

Koupání v Rajeckých Teplicích může být i příjemnou tečkou za túrami po Velké či Malé Fatře

Foto: Viliam.M, Shutterstock.com

Oblast Rajce je tradiční lázeňskou lokalitou, která nabízí panenskou přírodu i klasické léčebné pobyty

Dětský ráj Dolní Morava

V zimě lyžování, v létě panenská příroda Králického Sněžníku. Po celý rok nabízí horský areál Dolní Morava řadu atrakcí od dřevěné Stezky v oblacích se stometrovým tobogánem přes bobovou dráhu a dětské zábavní parky (opět v sympatickém dřevěném provedení) až po luxusní wellness. Po celodenním lyžování nebo túře si tak odpočinete ve vířivce, sauně či při masáži.

Foto: Horský resort Dolní Morava

Jestli netrpíte závratěmi, určitě nevynechejte Stezku v oblacích. Nabízí krásné výhledy

Pro koho to je: Areál plný atrakcí ocení rodiče, kteří chtějí pro sebe i pro potomky aktivní dovolenou bez výdajů za cestu do zahraničí.

Foto: Horský resort Dolní Morava

Dolní Morava myslí i na děti: v areálu pro ně najdete množství atrakcí, na snímku vidíte Mamutíkův vodní park

Foto: Wellness hotel Vista

Nezapomíná se ale ani na rodiče, kteří si mohou odpočinout v příjemném spa. Zdejší hotel totiž nabízí hlídání dětí

Pohádková Dubaj

Jako v pohádkách tisíce a jedné noci si budete připadat v arabských lázních hammam. Od klasického „pokoupání“ se liší hlavně tím, že jde o celkovou očistu těla, tedy o omývání, důkladný peeling i uvolňující masáž. Spolu s voňavými mýdly a luxusními interiéry většiny dubajských lázní omámí tento starobylý rituál opravdu všechny vaše smysly.

Foto: AbElena, Shutterstock.com

Dubaj je díky stabilnímu teplu ideálním místem pro líbánky nebo romantickou dovolenou i během zimy

Pro koho to je: Jestli se nespokojíte jen tak s něčím, vyrazte za relaxem do Dubaje. Místní lázně v kombinaci s vyhlášenými obchodními domy, neuvěřitelnou nabídkou pro gurmány a celoročně příjemnými teplotami jsou na náročnou klientelu dokonale připraveny. Z Prahy se nyní do tohoto arabského emirátu lítá každý den a let trvá příjemných šest hodin.

Foto: Aleksandar Todorovic, Shutterstock.com

Jako v orientální pohádce si budete připadat v arabských lázních vykládaných nahřívaným mramorem a mozaikami

Foto: Kzenon, Shutterstock.com

Hammam je celková očista těla, takže vás kromě omývání čeká i neuvěřitelně voňavá mýdlová masáž a důkladný peeling

Máte nějaký další tip na skrytý poklad lázeňství, nebo ho z vás nedostaneme ani za milion bublinkových koupelí?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek