Článek
„Mnoho žen, když chce otěhotnět, začne být příliš vystresované z toho, zda vše vyjde a jestli to vůbec zvládne,“ popisuje MUDr. Jan Hlusička. Místo pozitivního myšlení se ze života stane běh za jediným cílem – otěhotnět. „Bohužel takto nastavená psychika není vůči tělu zdravá,“ říká kouč životního stylu Ing. Martin Škába. Máme pro vás tipy, které vaši mysl i tělo dostanou do rovnováhy. A ta je pro otěhotnění nejdůležitější!
Vylaďte vztahy
„Upřímná láska, která je dávána, ale i přijímána, je mocnější, než si mnozí myslí,“ popisuje Martin Škába. Opečovávejte proto blízké vztahy: s rodinou, přáteli, známými, kolegy. Neužírejte se hádkami, urovnejte rozpory v rodině, s partnerem, ale třeba i se sousedy. Vnímejte lásku, kterou dáváte a přijímáte. „Pokud tělo funguje na základě nevyřešených problémů, stresů a traumat – které si ani nemusíte uvědomovat – nemůže být v pohodě a ani dlouhodobě zdravé,“ uvádí odborník. Zkuste to změnit.
Nebuďte zakomplexované
S tím souvisí i další bloky, které máte z vašich komplexů. Jednou provždy si uvědomte, že ženu ženou nedělá velikost jejího zadku nebo břicha. Vykašlete se na mindráky z toho, jak vypadáte, a věnujte se sexu s partnerem přirozeně a radostně! Milování nejsou dostihy!
Zdraví v oblasti pánve
Jak říkají lékaři tradiční čínské medicíny: „Jen když je střevo čisté a zdravé, může být celé tělo zdravé." S tím souhlasí i Martin Škába. Podle něj sedavý styl života, mnoho sladkého, bílého pečiva a mléčných výrobků, nedostatečný pitný režim a skoro žádný pohyb zapříčiňují potíže tlustého střeva, kde se vytvářejí toxiny postupně zabíjející vaše tělo. Snažte se více chodit, lépe jíst či třeba podstoupit očistu střev: hydrocolon terapii.
Blahodárné cvičení
Bez pravidelného pohybu nemůže být tělo vitální, plné energie a zdravé. „Nemusí jít ale pouze o pohyb, který většina z vás zná z fitness center,“ říká Martin Škába. Úžasné účinky má pro tělo cvičení z řady čínské a indické medicíny. „Cviky jsou zaměřeny na jednotlivé orgány, harmonii svalového napětí, prokrvení tkání a proudění životní energie,“ dodává kouč. Cvičení vám zabere pár minut. Jde o podobné cviky, jaké jsme pro vás točili zde.
Jezte dobře
Není tím míněno hodně a tučně. Ale kvalitně. „Strava ovlivňuje zdraví člověka z největší míry,“ uvádí MUDr. Jan Hlusička. Nepouštějte se ale rozhodně do žádných razantních změn nebo úprav jídelníčku, pro tělo by to mohlo mít opačný efekt: stres. Jezte zkrátka tak, aby to prospívalo vašemu tělu: poznáte to díky energii, kterou budete mít, i pocitům, jak se ve svém těle budete cítit. Více třeba najdete zde.
Hoďte se do klidu
Stres, nervozita, příliš mnoho práce, nedostatek spánku nebo odpočinku, nerovnováha mezi povinnostmi a zábavou – to všechno tělu škodí. Pokuste si to nastavit jinak: více na pohodu. Zkusit můžete své osvědčené způsoby, ale také třeba akupresuru nebo reflexní masáže. Ty umí pozitivně naladit proudící energie v těle…
Zrození nového života je zázrak. Jděte mu nenuceně naproti. Co říkáte?