Hlavní obsah

Česká klasika snadno: rozlítaný ptáček

Hodnocení:
(129)
Foto: Jakub Jurdič
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
1 hodina 20 minut
Náročnost
nízká

Není větší demotivace než po hodinovém motání španělských ptáčků sledovat, jak je rodina na talíři opět preparuje na původní ingredience. Ušetřete práci sobě i těmto nevděčníkům a uvařte ptáčky jako omáčku – vztahy se strávníky to jedině zlepší a chuti v omáčce se navíc mnohem lépe propojí. Líným kuchařům zdar!

Ingredience pro:
6 porcí
Na omáčku (z masa se hodí i zadní hovězí a místo slaniny špek)
  • 800 g hovězí roštěné
  • sůl a pepř
  • 6 lžic plnotučné hořčice
  • 4 velké cibule
  • 120 g slaniny
  • 2 debrecínské párky
  • 5 kyselých okurek
  • 5 vajec
  • sádlo na smažení
Pro extra poctivou omáčku
  • 1 kelímek smetany ke šlehání
Článek

Postup

Krok 1: Pokud do jídla nechcete přidávat zbytečně moc tuku, špek nebo slaninu pokrájejte na kostičky, nechte s trochou sádla pomalu vyškvařit, vyndejte a maso pak orestujte na tomto tuku. Já takto opékám i párky (2 až 4 nožičky) pokrájím je na kolečka, orestuji na tuku ze slaniny a opět vyndám stranou, ale klidně je dejte do omáčky jen tak.

Krok 2: Z hovězího se hodí jak roštěnec, tak pěkné zadní, u kterého jen počítejte s delší dobou vaření. Maso pokrájejte kolmo na vlákna na asi 1,5 cm tlusté medailonky a z obou stran pořádně osolte, opepřete čerstvě mletým pepřem a potřete dijonskou hořčicí. Plátky zprudka z obou stran po částech dozlatova opečte a vyndejte ke slanině. 

Krok 3: Do výpeku (v případě potřeby přidejte trochu sádla) vhoďte najemno pokrájenou cibuli. Tu pozvolna opékejte 10 až 15 minut dozlatova, díky tomu bude mít omáčka skvělou chuť. Do hrnce vraťte maso a slaninu, přidejte ještě asi 2 lžíce hořčice, osolte a zalijte vodou nebo vývarem tak, aby bylo vše ponořené. Přiklopte a vařte nebo pečte v troubě při 180 °C doměkka, vše záleží na kvalitě masa dobré roštěné může stačit i hodina, u zadního to budou spíše dvě, zašvindlovat pak můžete s tlakovým hrncem, který čas vaření zkrátí asi o polovinu.

Krok 4: Mezitím natvrdo uvařte vajíčka a spolu s okurkami pokrájejte na kostičky. Když je maso měkké, obojí spolu s párky vmíchejte do omáčky a dochuťte čerstvě mletým pepřem a trochou nálevu z okurek. Podávejte s rýží nebo s čím jste zvyklí. Pro hodobožovou verzi můžete omáčku zahustit i kelímkem šlehačky.

Pokud se přeci jen chcete pustit do tradiční verze, zde máte návod, jak španělské ptáčky uvařit a umotat.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek