Hlavní obsah

Česko peče cukroví s ProŽeny.cz: Kokosové kuličky

Foto: Mona Martinů

Pusťte se do pečení se mnou a s Luckou!

2. 12. 2011

Luxusním kokosovým kuličkám s oříškovým překvapením uvnitř neodolá snad žádná návštěva. Alespoň to tak platí o Vánocích u paní Lucky z Ústí nad Labem, ke které jsme si přijeli pro osvědčený recept až domů. A věřte nám, že za takovou dobrotu cesta z Prahy opravdu stála!

Článek

Paní Lucie žije s partnerem a krásnou dcerkou Adélkou v Ústí nad Labem. A přestože je malé Adélce sotva půl roku a vyžaduje máminu neustálou pozornost, využili jsme chvíle po obědě, kdy sladce spala, a vrhli jsme se s její maminkou Luckou na přípravu vánočních kokosových kuliček. Zajímá vás její tajný recept?

Foto: Mona Martinů

Karamelové mléko udělá hodně

Potřebujete:1 plechovku karamelového kondenzovaného mléka, 200 g piškotů, 150 g mletých lískových ořechů, 150 g másla, 200 g bílé čokolády, 2 lžíce 100% rostlinného ztuženého tuku, 2 lžíce rumu, 100 g celých lískových ořechů, 100 g strouhaného kokosu.

Základem kuliček je plechovka kondenzovaného mléka. „Vždy jsem byla zvyklá koupit plechovku slazeného kondenzovaného mléka, tu dvě hodiny vařit, nechat vychladnout a poté otevřít zkaramelizovaný krém,“ vysvětluje svůj původní postup Lucka. Od minulého roku je však na trhu k dostání přímo karamelové kondenzované mléko, takže celý dlouhý proces vaření vlastně odpadá.

Foto: Mona Martinů

Hmota musí chvíli tuhnout v lednici

Karamelové mléko smíchejte s mletými nebo drcenými piškoty (poslouží ruční mixér nebo váleček), přidejte umleté ořechy, máslo změklé na pokojovou teplotu a rum. Rukama vypracujte těsto, které následně nechte v lednici asi půl hodiny ztuhnout.

Foto: Mona Martinů

Do každé kuličky schovejte lískový oříšek

Foto: Mona Martinů

Ani při přípravě cukroví Lucka neztrácí úsměv

Ve vodní páře rozehřejte bílou čokoládu s tukem a připravte si ji na pracovní desku vedle misky se strouhaným kokosem. Z chladného těsta tvarujte v dlaních kuličky o průměru dva centimetry, do kterých nezapomeňte schovávat celé lískové oříšky.

Foto: Mona Martinů

Obalujte v bílé čokoládě a kokosu

Foto: Mona Martinů

Tady jsou!

Uválená kulička pak putuje do bílé čokolády, tam je třeba ji rychle obalit, než by se rozpustilo máslo, a následuje už jen „obalovačka" v kokosu. Kuličky nechte minimálně jeden den uležet, a pak je můžete s klidným srdcem a spokojeným úsměvem sníst.

Foto: Mona Martinů

Odoláte kokosovým kuličkám?

Děkujeme Lucce za recept, do Ústí posíláme zástěru s naším logem, háček na kabelku i fotku na památku! Pokud seriál Česko peče cukroví s ProŽeny.cz sledujete pravidelně, dobře víte, že dnešní recept je patnáctý v pořadí a že nám ještě deset kousků zbývá. O víkendu vám dáváme čas na pečení, ale v pondělí se tady opět všichni sejdeme – pro další inspiraci!

A ještě tip na závěr – soutěžte s partnerem seriálu Delta o kabelku a peněženku Tommy Hilfiger! Zúčastnit se můžete ZDE!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama