Hlavní obsah

Doplňky do bytu: Tyhle mají nápad i vtip!

Foto: ikea

Nejen děti, ale i dospělé potěší lehce bláznivé doplňky do bytu

Někdy stačí málo, abyste se doma cítili dobře. A třeba se při pohledu na vázu nebo věšák pousmáli. Každý máme jiný vkus, proto jsme pro vás vybrali praktické i designové bytové doplňky.

Článek

Tvary zvířat, lidského těla i věcí, které běžně užíváte (co byste řekli třeba obyčejnému knoflíku) – to vše se dá povýšit na vychytané a zábavné interiérové kousky. Navíc si většina z nich nehraje jen na působivou dekoraci, ale ještě vám může posloužit.

1. Pták, který nikdy neuletí

Nástěnný věšák HangOn HerOn vymyslela Petra Krausová, a kdybyste si ho šli prohlédnout do prodejny, zaujme vás hra světla a stínu, způsobená členěním křídel. Vypadá dobře, i kdybyste na něj nic nepověsili. Nás zaujalo, že tenhle kousek je vyřezaný laserem z nerezového plechu.

Foto: designbuy

Různé barvy, 60 x 33 x 10 cm, za 1690 Kč

2. Kam s mobilem

Také doma často hledáte telefon? Pořiďte mu crazy stojánek, který určitě nepřehlédnete, a budete mít po problému. Surikata na motorce z polyresinu vám ho spolehlivě pohlídá. Ovšem – co na to řeknou ochránci zvířat…?

Foto: magnet3pagen

Rozměry 10 x 15 x 14 cm, za 275 Kč

3. Pomocné ruce

Rádi byste si v klidu přečetli pěknou knížku? Nebo i skripta do školy či pracovní „lejstra“? Publikace vám můžou bez reptání podržet ruce, a to nikoli vaše. Tento stojan se hodí rovněž na tablety. A kdo chce mít sladěný interiér, tomu doporučujeme v podobném designu i zarážky na knihy.

Foto: designoutlet

Polystone, rozměry 16,5 x 13,5 x 14,5 cm, za 499 Kč

4. Praktická hračka

Co jsme si nedopřáli my, to rádi pořizujeme svým dětem. Co třeba designovou ikonu – stoličku a hračku v jednom? I tento výrobek má zajímavý příběh. Vymysleli ho Charles a Ray Eamesovi pro značku Vitra už v roce 1945, vyrábět se však začal až o několik desetiletí později. Veselému slonovi to však nijak neubralo na kráse.

Foto: designbuy

Polypropylen, rozměry 417 x 412 x 785 mm, za 5590 Kč

5. Na zem i na zeď

Uznání, Sebedůvěra, Temperament, Radost… Názvy koberečků s motivem mandal mají pozitivně ovlivnit vaši mysl, na výběr je řada vzorů. Použít je lze jako běžný kobereček, koupelnovou předložku nebo místo obrazu na stěnu.

Foto: grund

Akryl, od průměru 60 cm či od 60 x 60 cm, cena od 529 Kč

6. Tančící vázy

Není vám někdy do zpěvu, natož do tance? Vázy Swing značky Normann Copenhagen obstarají pohyb za vás! Všechny jsou ručně foukané, a tak jejich zábavný design bude pokaždé trochu jiný, stačí si vybrat.

Foto: designpropaganda

Sklo, za 681 Kč

7. Úsměv, prosím!

Dobrou náladu je třeba někdy podpořit, co třeba s veselým polštářem ve tvaru pusy Vännerna Läppar? Až ho zašpiníte, stačí ho svěřit pračce na 40 ºC.

Foto: ikea

Polyester, délka 60 cm, za 199 Kč

8. Pro děti i dospělé

S barevnými motorkami Vespa si vaši nejmenší pohrají a vy jim třeba za dobré chování nebo úspěchy ve škole můžete dát nějakou tu kačku – motorky totiž slouží i jako pokladničky.

Foto: kika nábytek

Polyresin, rozměry 15 x 8,5 x 9,5 cm, kus za 119 Kč

9. Střízliví i s alkoholem

Originální světlo Campari Light navrhl designér Raffaele Celentano pro Ingo Maurer. Lustr tvoří deset lahviček Campari-Soda, které obklopují halogenovou žárovku o výkonu 75 wattů. Lahvičky jsou odnímatelné, a tudíž nahraditelné, a světlo se dá výškově nastavit – pomocí zátky.

Foto: designbuy

Za lahvičkový lustr zaplatíte 6399 Kč

10. Chytré hlavičky

Máte rádi neobvyklé doplňky do bytu, ale netroufáte si na prostorově výrazné kousky? Malý, zato nepřehlédnutelný je svícen autora Maxima Velčovského. Jmenuje se Little Joseph a díky stékajícímu vosku může mít stále trochu jinou „kštici“.

Foto: designpropaganda

O průměru 8,5 cm, výška 11,5 cm, za 1774 Kč

11. Knoflíky nepatří jen na oblečení

Napadlo by vás vyzdobit zeď sadou knoflíků? A přece můžou viset, vybrat si lze z různých barev i velikostí. Aby však nešlo jen o „ptákovinu“, tyhle dřevěné knoflíky poslouží i místo věšáčků.

Foto: Nordic day

Průměr 6 cm za 215 Kč, průměr 12,5 či 13 cm za 365 Kč

12. Vydrží i bez vody

Dekorace Liknande oživí parapet u okna nebo třeba poličku. A co víc, je velice praktická, protože tyhle „rostliny“ se obejdou bez zálivky. Počítejte s výškou 32 a 41 cm.

Foto: ikea

Ocel s povrchovou úpravou, set za 149 Kč

13. Žabky na oříšky i na šaty

Na jeden pár žabek pověste návštěvě třeba kabát a do druhého páru jí naservírujte například oříšky. Máte-li rádi neobvyklé bytové doplňky, kde se nápad snoubí s funkcí, pak tyhle hliníkové „botky“ u vás doma nemůžou chybět.

Foto: designoutlet

Délka 24 cm, od 721 Kč za pár žabek

14. Konec ztraceným klíčům

Doma se „ztrácejí“ nejen mobily, ale i klíče. Abyste jednou provždy přestali ztrácet čas jejich hledáním, pověste klíče na Klíč, tedy na věšák stejného tvaru. Díky jeho velikosti pak svoje ani partnerovy klíče nikdy nepřehlédnete.

Foto: kika nábytek

Rozměry 35 x 12,5 x 4 cm, dekor Zebrano, za 309 Kč

15. Holínky milují vodu

Je to logické, řeknete si. Ovšem tyhle „gumáky“ Waterproof Gold se bez vody skutečně neobejdou – jde totiž o vázu. Nabízejí se také v bílém nebo černém provedení, a stejně tak si můžete vybrat, zda byste doma raději levou, nebo pravou holínku.

Foto: Qubus

Porcelán, 22 x 15 x 39 cm, barevná za 7558 Kč, bílá za 4458 Kč

16. Mít tak vlastního koně

Nestěžujte si, i vy si jednoho můžete pořídit, a třeba do paneláku. Vážně! Středním a starším ročníkům tahle designová lavice Canavas značky Madam Stoltz připomene „koně“ ze sokola (mimochodem – kdy se vám ho povedlo přeskočit?) a poslouží nejen k posezení, ale i k odkládání věcí.

Foto: bella rose

Dřevo, kůže, rozměry 85 x 50 x 28 cm, za 7083 Kč

Máte rádi lehce bláznivé doplňky? Dejte vědět nám i čtenářům, co nejšílenějšího jste si domů pořídili, a jestli jste s tím stále spokojení!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama