Hlavní obsah

Dům zařídili ve venkovském stylu. A je nádherný!

Foto: Anglická sezóna

Postel je složena z klasického těla a přidaného čela (za 7500 Kč) v bílé patině na šedém základu. Stěna je obložena palubkami, které ji chrání před otěrem, dětská tapeta s ptáčky je od firmy Eijfinger

Líbí se vám v obchodě nábytek ve venkovském stylu, ale nedovedete si jej představit v interiéru? Podívejte se, jak to vypadá, když dům zařizuje odborník a nábytek doplní stylovými tapetami a dekorací.

Článek

Nahlédněte do domku designérky Leedy Abrtové ze studia Anglická sezóna, která si vytvořila bydlení ve stylu anglického venkova. Základem koncepce je bohaté použití dřeva a dalších přírodních materiálů a pastelové barvy.

Domek v klidné zeleni

Interiér dvojdomku ležícího v klidné části Prahy se skládá ze dvou pater. Horní má rozměr 10 x 10 metrů a je zde obývací pokoj s pracovnou, kuchyně, předsíň a koupelna, spodní patro je zapuštěné do svahu. Nachází se tu ložnice a dětský pokoj s koupelnou. Majitelka jej vybavila nábytkem v bílé, šedé a růžové barvě.

Foto: Anglická sezóna

Dům, porostlý popínavými rostlinami, nabízí příjemné posezení na terase

V dětském pokoji a v ložnici jsou položeny celoplošné koberce, v obývacím pokoji malé dubové parkety s bílou povrchovou úpravou. V kuchyni je použita laminátová podlaha s designem starých bělených prken. V předsíni zaujme zelenošedá rustikální dlažba. Koupelna ještě na rekonstrukci čeká.

Foto: Anglická sezóna

Předsíň v elegantním šedém provedení. Tapeta je od kanadské značky Black and White. Botník a věšák byly vyrobeny na míru

Ve stylu anglického venkova

Leeda Abrtová se inspirovala bydlením v Anglii a Francii, od každého vybírá něco a ladí k sobě, aby výsledkem byl styl, který nepodléhá módním vlivům. V interiéru se vždy objevují přírodní materiály a oku i duši lahodící jemné barvy. O proměně svého domku říká: „Vytvořila jsem si vlastní odraz svých pocitů a promítla jej do interiéru našeho domu. Teď mám klidné období, takže jsem vše ladila do bílé a šedé a někde doplnila pastelovými barvami nebo tapetami.“

Foto: Anglická sezóna

Schodišťovou stěnu zdobí obrázky v rámech s patinou. S jejich pomocí můžete také opticky snížit výšku prostoru

Pokoj pro Madlenku je holčičí sen

Pro sedmiletou dceru Madlenku designérka navrhla pokojíček v jejích oblíbených barvách – bílé, růžové a červené. Nechybí psací stůl, zrenovovaná toaletka a houpací dětské křesílko po mamince. Protože si děti většinou hrají na podlaze, je zde použit celoplošný koberec, na kterém jsou účelně položeny ještě koberce kusové.

Foto: Anglická sezóna

Čelo postele designérka vyzdobila snadno odstranitelnými samolepkami

Ložnice je oáza klidu

Příjemná ložnice v bílých, šedých a béžových valérech je skutečně klidným místem na odpočinek. Je také důkazem toho, že nemusíte za každou cenu pořizovat nové vybavení. Například starou postel majitelka pouze doplnila stylovým čelem (za 7400 korun). „Oba rádi tvoříme, já jsem například vyrobil obložení, manželka maluje, tapetuje, šije závěsy a dekoruje. Děláme vše, co nás baví a co umíme," vysvětluje manžel David Abrt. „Při budování domova jsme toho hodně dělali sami,“ dodává.

Foto: Anglická sezóna

Část stěn je obložena palubkami, natřenými na bílo. Místnost je světlá a vzdušná, prkna dotvářejí venkovskou atmosféru

Srdce domu – kuchyně

Venkovská kuchyně je skutečným srdcem domu. Při renovaci své kuchyně majitelka ponechala od původní linky korpusy z lamina, protože vyhodit zánovní linku bylo škoda. U truhlářů nechala vyrobit nová dřevěná dvířka a vrchní skříňky, které si navrhla. Nábytek je v patině tmavě šedé na světle šedé, která prosvítá na hranách. Obkladačky jsou bílé a styl kuchyni dodává kromě doplňků a dekorací také veselá patchworková tapeta, kterou si majitelé dovezli z Anglie.

Foto: Anglická sezóna

Styl kuchyně doladí i zvolené osvětlení. V tomto případě jde o lampy Mia (2 malé lampy nad dřezem, cena 3000 Kč), nad stolem jsou to poniklované lustry Laurel za 5900 Kč

Obývací pokoj a pracovna v jednom

Obývací pokoj designérka šikovně rozdělila příčkou s oknem na dvě funkční zóny. Pracovní a odpočinkovou. I zde je využit stylový nábytek, tentokrát v bílé barvě. Na podlaze jsou dubové parkety s vystupující strukturou dřeva ve vzoru anglické mozaiky, které si majitelé svépomocí natřeli na bílo.

Foto: Anglická sezóna

Zajímavé křesílko na kolečkách je od firmy Jolipa

Chcete svůj byt proměnit? Čtěte článek Látkové tapety: Proměňte svůj byt v luxusní sídlo.

Líbí se vám anglický nebo francouzský styl bydlení?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek