Hlavní obsah

Džínová bunda, jak ji neznáte. Kterou si na jaro vyberete?

Foto: Natalia_Grabovskaya, Shutterstock.com
12. 3. 2021

Věty o klasice v následujícím textu nenajdete. Ano, džínová bunda je všem dobře známá, letos se ale dočkala zajímavého faceliftu. Těšit se můžete na beránkové lemy, strohé kusy s pásky, zkrácené délky ale i kabátové střihy.

Článek

Od roku 1880, kdy se pod rukama Leviho Strausse zrodila první džínová bunda, se změnilo mnohé. I tento populární denimový svršek podléhá trendům a s každou sezonou se malinko mění. Jasně, nic vám nebrání v tom, abyste zůstaly u základního prototypu, v této sezoně by to ale podle nás byla vyloženě škoda.

Denim jako takový se samozřejmě objevuje v každé sezoně, jaro/léto 2021 je ale na tento materiál ještě bohatší, než bývá zvykem. Ptáte se, jestli k jeho vzrůstající popularitě přispěl náš současný styl života, který je maximálně orientovaný na praktickou stránku věci? Nejspíš ano. Denim byl jedním ze stěžejních materiálů, se kterým pracovali návrháři na týdnech módy a dalo se tak očekávat, že stejnou cestou půjdou i výrobci konfekce.

Co říkají módní trendy?

Když přejdeme zpátky k bundám, musíme zhodnotit, že výběr střihů, délek a provedení nebyl snad nikdy tak široký. Troufáme si dokonce říct, že některé kusy osloví i ty z vás, které džínové bundy normálně spíše ignorují. Sehnat totiž můžete i minimalistické kusy doplněné páskem, které působí mnohem více žensky a uhlazeně – koukněte na tmavě modrou bundu LeGer nebo bílou NA-KD. Zajímavou alternativou jsou i kusy z tmavého denimu, které jsou opět poměrně strohé (bundy Lee a Vans). Zapomenout nesmíme na džínový kabát, který bude hotovou třešničkou na vašem stylovém šatníku.

Pokud vás více baví ležérnější podoba denimu, zkuste sáhnout po bundě s beránkem. Některé varianty jsou kompletně zateplené a můžete je tak začít nosit dřív než jejich tenčí kamarády. V kurzu zůstávají také oversized bundy (například H&M ve čtvrté dvojici), kterým kontrují svršky ve zkrácených délkách a pořídit si můžete i efektní kousek, na kterém se střídá více odstínů džínoviny (například předposlední Bershka).

Džínové bundy a kabáty. Vyberete si?

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 1299 Kč; H&M, 1299 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Calvin Klein, prodává About You, 4399 Kč; Pull&Bear, 1299 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: LeGer by Lena Gercke, prodává About You, 1829 Kč; Mango, 1299 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: H&M, 999 Kč; Sinsay, 699 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Reserved, 2299 Kč; NA-KD, 2040 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Answear LAB, prodává Answear, 629 Kč; Pull&Bear, 699 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Lee, prodává Answear, 2199 Kč; Vans, prodává Modivo, 1994 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: NA-KD, 1465 Kč; Reserved, 899 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Vero Moda, prodává Zoot, 1079 Kč; Sinsay, 699 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Cropp, 999 Kč; Cotton On, prodává Zalando, 1390 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Bershka, 1299 Kč; Noisy May, prodává Zoot, 1149 Kč

Foto: Archiv firmy

Stradivarius, 1299 Kč

Chcete mít přehled o těch nejzásadnějších módních trendech? Prohlédněte si náš článek s jarními přehlídkovými tipy!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek