Hlavní obsah

Editorial: Návštěvy jsou super. Když je čekáte!

Foto: Greta Blumajerová

Máte rádi návštěvy?

29. 6. 2015

Máte rádi návštěvy? Já ano. Ty zvané, očekávané, zábavné a soudné – hlavně proto, že jen soudná návštěva pochopí, kdy se má rozloučit.

Článek

Můj odpor k nezvaným návštěvám je známý. Mám své přátele nesmírně ráda, ale když mám doma nepořádek nebo nemám náladu na společnost, nemá nikdo z nich ani tu nejmenší šanci se ke mně propašovat – v tu chvíli totiž neberu telefony a nereaguju na zvonek – což je dost často komické, protože bydlím v centru města a řada mých kamarádů už v minulosti pojala při návratu z restauračních zařízení nápad, že se ještě zastaví na skleničku u mě. Zvonili, leč nedozvonili se.

Oproti tomu zvané návštěvy miluju. Jedna z nich mi na chalupě rozšlápla mé nejoblíbenější ratanové křeslo, další mi doma rozsedla skvělou pracovní židli, jiný výtržník (dodnes neodhalený) mi pozvracel rododendron. Jedna má nejmenovaná kamarádka má jako jediná u mě doma povoleno kouřit, protože si cigaretu zapaluje zásadně během velmi originálního ztvárnění písně Když se načančám. Naposledy ji interpretovala nejen s cigaretou v ruce, ale i s růžovou parukou na hlavě, což byl opravdu mimořádný zážitek!

Jiné dobré duše se o mě po finále domácího večírku dokonce i postaraly – když hostitelka (já) padla nejdřív naznak doprostřed obýváku, pak se dopotácela do pokoje pro hosty, kde se zhroutila na pohovku vyloženou krabicemi od bot a pohozenými bundami na ramínku, přikryli mě ti dobráci dekou a otevřeli mi okno, aby se mi neudělalo ještě víc nevolno (což už bylo stejně nemožné :-). Pak opustili byt, přičemž nechali všechny dveře otevřené :-).

Přiznám se, že mi ráno chvilku trvalo vyvodit ze stop porůznu poházených po prázdném bytě přesný průběh úspěšného večera (poklice, kastroly a čínské hůlky – večírek začal jako sushi party a pokračoval jako hudební mejdan s živým bubeníkem). Ale návštěvě jsem byla vděčná! Koneckonců, jeden známý dopadl podstatně hůř. Jednou se u něj v zahradní chatce objevila nezvaná návštěva, která se tak namazala, že nepozorovaně usnula pod stolem. Majitel nemovitosti ráno odešel do práce, a když se ožrala ráno probudil v zamčeném domku, sebral sekeru a celý ho rozštípal.

Ano, nezvaná návštěva opravdu dokáže jednoho otrávit :-). Čím vším, to si můžete přečíst už v úterý v Lucčině článku 10 věcí, kterými vás zaručeně naštve každá návštěva. A pokud se chcete zasmát, mrkněte na tenhle starší Michalův editorial – protože Michal je bezkonkurenčně největší mistr pohostinnosti :-).

Jak jste na tom s návštěvami vy?

Přeji Vám příjemné léto!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.