Hlavní obsah

Ideální hnojivo existuje a každý ho zná

Foto: Megazahrada.cz

Kristalon – rozmanitá nabídka opravdu pro každou rostlinu

Silné zdravé rostliny s bohatými květy, vybarvenými listy a šťavnatými plody jsou snem, který si splní hravě každý pěstitel. Za úspěchem stojí Kristalon, mezi hnojivy šampion. A to již od roku 1996.

Článek

Dokáže tohle vaše běžné hnojivo? Asi ne. Kristalon bezpochyby umí mnohem víc, a to díky jedinečným přednostem, které můžeme shrnout pod pojmy „živiny – výkon – cena.“

Výkonem rozumíme bohaté zastoupení základních živin včetně mikroprvků. Výkonem rozumíme také vydatnost. Z jednoho balení, které obsahuje 0,5 kg hnojiva, je možné připravit až 500 litrů kvalitního hnojiva! Ačkoli se tedy může zdát, že cena krabičky Kristalonu je v porovnání s běžnými hnojivy vyšší, opak je pravdou. Uvažte, že běžná zahradnická konev má 5 litrů, a tedy z jedné krabičky Kristalonu připravíte až 100 konví plných kvalitního hnojiva!

Foto: Megazahrada.cz

Mikroprvky jsou nezbytnou součástí hnojiv Kristalon

Proč je Kristalon nejoblíbenější hnojivo na trhu?

Od roku 1996, kdy se na českém trhu objevila hnojiva Kristalon, si získala plnou důvěru drobných zahrádkářů i profesionálních pěstitelů a stala se doslova nejoblíbenějšími hnojivy na českém trhu. Důkazem toho jsou i opakovaně získané zlaté medaile čtenářů časopisu Receptář (za rok 2010, 2011 a 2012). Jejich výhodou je, že jsou ve vodě beze zbytku rozpustná a obsahují ve vyváženém poměru základní živiny dusík, fosfor, draslík, hořčík, vše ve snadno přijatelné chelátové formě. A také obsahují mikroprvky bór, molybden, mangan, železo, měď a zinek. Navíc při hnojení Kristalonem zásadně minimalizujete riziko přehnojení.

Který druh použít právě teď?

Kristalon je velmi variabilní hnojivo, určené pro všechny druhy rostlin v rámci celého vegetačního období. Pro jarní měsíce březen a duben je ideální Kristalon START pro začátek vegetace a období intenzivního růstu rostlin. Na probuzení a povzbuzení pokojových rostlin vám doporučujeme použít Kristalon Pokojové rostliny, které najdete v praktickém balení po 25 sáčcích. Budete tak mít po ruce vždy přesně odměřené množství všech živin a stopových prvků, které rostliny potřebují, a nemusíte skladovat žádné načaté sáčky s běžnými hnojivy! Sami víte, že aktuálním tématem je jarní obnova trávníků, k níž je určen Kristalon Trávník na oživení a dodání základních živin zálivkou.

Foto: Megazahrada.cz

S žádným produktem Kristalon se nespletete – účinkují dokonale

Shrnuto a podtrženo – po celý rok si vyberte sami z pestré škály hnojiv Kristalon to pravé pro vaše rostliny. Nikdy neuděláte chybu!

ynezorPumanzeSaNyknalC