Hlavní obsah

Jak docílit dokonalého vzhledu pleti? 5 kroků, bez nichž to nepůjde!

Foto: markos86, Shutterstock.com

Chcete vypadat opravdu dokonale? Víme, jak máte postupovat

Mnoho žen se snaží přiblížit ideálu krásy. Patříte-li mezi ně, určitě víte, jak je důležité, a zároveň těžké, docílit bezchybně naneseného make-upu. Chcete vědět jak na to? Určitě čtěte dál!

Článek

Uznejte, že pořádný podklad je v líčení absolutní nezbytností. Bez něho vás nezachrání ani mistrovsky vystínované oči, ani úžasná nová rtěnka. Jednoduše řečeno, je to základ, bez kterého se nedá „stavět“.

1. Nutná příprava

Krok první, na který se ale bohužel někdy zapomíná, je hydratace. Může se stát, že ve spěchu zapomenete i na běžný denní krém, nemluvě o sérech a extra komplexech. Make-up nanesený na špatně vyživenou pleť se ale na kvalitě pokrytí jednoznačně odrazí. Můžou se objevit nevzhledné mapy, šupinky, nebo se například zcela změní výdrž produktu.

Foto: MilanMarkovic78, Shutterstock

Hydratační krém dokáže nejen předejít předčasné tvorbě vrásek, ale také zajistí lepší nanášení make-upu

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Hydratační denní krém proti vráskám, Nivea, 149 Kč. Hydratační krém OF25 Hydra Végétal, Yves Rocher, 339 Kč

2. Maximální uhlazení

Problém, který dokáže potrápit mnoho žen, jsou rozšířené póry. Tento nedostatek může být dost viditelný, ale neztrácejte hlavu. Bojovat s ním vám pomůžou speciální báze pod make-up, které vyrovnají kůži a zaručí absolutně rovný tón.

Foto: Olga Miltsova, Shutterstock

Nedejte rozšířeným pórům šanci a zaútočte na ně podkladovou bází

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Podklad pod make-up Pore Filler, NYX, 329 Kč. Báze pro snížení výskytu pórů The POREfessional, Benefit (prodává Sephora), 1120 Kč

3. Vhodná textura

Znát dobře svou pleť je nutné nejen kvůli péči, ale také kvůli tomu, abyste si mohla vybrat dekorativní kosmetiku, která vám dobře sedne. Mastná pleť bude špatně snášet produkty s velkým obsahem olejů, protože z ní budou jednoduše „sklouzávat“ a váš obličej se bude lesknout na dálku. U suché pleti se zas vyvarujte make-upu s matujícím efektem nebo pudrovým finishem, protože vysušuje a podtrhne všechny šupinky a suchá místa na tváři.

Foto: Vladimir Gjorgiev, Shutterstock

Hledat ten SVŮJ produkt můžete delší dobu, ale až ho najdete, bude to opravdu stát za to!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Maestro Fusion Make-up s jemnou fluidní texturou, Giorgio Armani (prodává Douglas), 1850 Kč. Matující pěnový make-up Dream Matte Mousse, Maybelline, 179 Kč

4. Úplné splynutí

Co je největší umění? Aby pleť vypadala svěže, rozzářeně a bezchybně, ale zároveň aby nebylo poznat, že vůbec nějaký make-up na tváři máte! Toho docílíte jedině s odstínem, který se co nejvíc podobá barvě vaší pleti.

Barevné rozdíly jsou nejvíc vidět především v porovnání obličeje s krkem. Hlavně si v prodejně nezkoušejte nový produkt na ruce, ta má totiž ve většině případů úplně jinou barvu než vaše tvář. Nejlepší je nanést bázi na dolní část tváře, přes čelist. A nezapomeňte při finální aplikaci vždy lehce nalíčit i krk.

Foto: Valua Vitaly, Shutterstock

Maximálně důležité je, aby vaše tvář a váš krk byly jednoho odstínu. Jinak to bude vypadat jednoduše komicky

5. Do ztracena

Už máte svého favorita, který splňuje všechny vaše požadavky? Je čas ho nanést na obličej! Prsty jsou sice nejrychlejší, ale ne vždy si s tím poradí tak, jak mají. Věřte, když jednou vyzkoušíte speciální štětce nebo houbičku, nebudete chtít používat už nic jiného. Díky nim a důkladnému zapracování produktu do obličeje se totiž dá dosáhnout jedinečného efektu Photoshopu.

Foto: BeautyStockPhoto, Shutterstock

Pamatujte na to, že je potřeba pořádně rozetřít všechny kontury a nezapomeňte si zkontrolovat linii růstu vlasů, protože v těchto místech může make-up zůstávat na vlasech

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Slavná a jedinečná houbička na make-up, Beauty Blender, 469 Kč. Hustý štětec na make-up č.62, Sephora, 650 Kč

Používáte make-up každý den? Jaké triky se osvědčily vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek