Hlavní obsah

Jak ozdobit skleničky od zavařeniny? Máme 5 tipů!

Foto: Tomáš Rubín
24. 6. 2018

Mlsáte často marmeládu nebo med a zbývají vám po nich prázdné skleničky? Nemusejí hned všechny putovat do odpadu. Ukážeme vám, jak je můžete v létě využít dalším způsobem.

Článek

Skleničky od zavařeniny mohou mít různou velikost a i podle toho si vyberte, který z našich pěti tipů budete chtít vyzkoušet. Vyšší nádobky se budou hodit na letní drinky a vázičky, nižší zase na uložení drobností, třeba sponek, gumiček či dětských šperků. Při zdobení popusťte uzdu fantazii a můžete se přitom inspirovat následujícími nápady.

Vylepšete si letní piknik

Pořádáte na zahradě často letní party, sešlosti s kamarády i grilovačky? Vylepšete svoje akce vlastnoručně malovanými skleničkami na limonádu či smoothie. Můžete je ozdobit barvami na sklo nebo laky na nehty jako my. Ideálním letním trendy vzorem jsou melouny a ananasy. A pokud zvládnete i plameňáky, budete za hvězdu.

Foto: Tomáš Rubín

Skleničky na letní limonády mohou ozdobit i děti podle toho, co se jím líbí. Můžete jim připravit i malý workshop u vás na zahradě

Dózy na sladkosti

Znáte to, děti občas načnou víc pytlíčků s bonbony najednou a sladkosti potom ztvrdnou. Proto si vyrobte roztomilé dózy ze skleniček od marmelády. Stačí na víčko přilepit tavnou pistolí figurku z dětského vajíčka a celé nastříkat barvou ve spreji. Zafixovat ji můžete vrchním krycím lakem, který zakoupíte v hobbymarketu.

Foto: Tomáš Rubín

Dózy na bonbony děti vyloženě nadchnou

Večerní lucerničky

Příjemné večerní osvětlení na balkon i na terasu vykouzlíte pomocí provázku a barvy ve spreji. Silnějším provázkem skleničky několikrát omotejte, přelakujte barvou, nechte zaschnout, pak provázky odstřihněte a odstraňte. Dovnitř vložte čajové svíčky a zapalte. Vytvoříte tak krásný světelný efekt.

Foto: Tomáš Rubín

Vyšší skleničky vám zaručí, že lehký větřík svíčky jen tak neuhasí. Svícínky můžete klidně i zavěsit na provázek či drátek, který upevníte kolem hrdla

Vázičky na kvítka

Skleničky je možné polepit prakticky čímkoli – mašlí, kouskem látky či barevnými páskami washi. Krásně vypadá kombinace juty s bílou krajkou.

Foto: Tomáš Rubín

Chybí vám malá vázička na drobné květy? Vyrobte ji ze skleničky od marmelády

Na drobnosti

Máte doma malou slečnu, jíž se stále někde povalují různé sponky, gumičky či drobné prstýnky a náramky? Tady je ideální tip. Připravte si misku s vodou – na její hladinu nalijte staré laky na nehty, které už příliš nepoužíváte. Použijte třeba tři barvy přes sebe, až se na vodě vytvoří pestrý škraloup. Do něj opatrně ponořte skleničku, můžete i víckrát. Potom ji postavte na noviny dnem vzhůru a nechte lak dostatečně zaschnout.

Foto: Tomáš Rubín

Ozdobte originálně skleničku od medu, marmelády či třeba nakládané zeleniny a s poztrácenými gumičkami a sponkami je konec

Máte podobné nápady? Podělte se o ně s námi!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek