Hlavní obsah

Jak povzbudit sexuální sebevědomí? Máme pro vás rady, které fungují!

Foto: KPG-Ivary, shutterstock.com

Nevěříte si v sexu? Víme, jak to jednoduše zkusit změnit

Říká se, že sebedůvěra je věc mysli, ne těla. Pokud tohle pochopíte, váš sexuální život se změní doslova přes noc. Nevěříte? Tohle je manuál, který povzbudí vás i partnera tak, že sami sebe nepoznáte!

Článek

Problémy ve vztahu? Nedostatečná radost z intimního života? De facto normální stav. Aspoň tak to tvrdí americké psychosexuální terapeutky Val Sampson a Julia Cole, které společně napsaly knihu Jak si zajistit skvělý sex po zbytek života.

Podle nich někteří lidé mají velmi nízké sebevědomí, přestože mají vztah. Je to proto, že jim partneři účinně srážejí jejich sexuální sebedůvěru.

„Někdy je důvodem takového chování komplex, ale častěji je to touha partnera nějak ovládat a kontrolovat. Například když muž tvrdí své ženě, že není přitažlivá a v sexu je naprosto nemožná, patrně se pokouší zastavit rozvoj její sexuality, aby nezjistila, jak špatným milencem je on. Z druhé strany, když manželka tvrdí svému manželovi, že by ho žádná jiná nechtěla, patrně se sama bojí, že ji opustí,“ uvádí odbornice s dlouholetou praxí, podle kterých ale nízké sebevědomí do ložnice nepatří, a proto je nutné rychle ho povzbudit. O samotě i ve dvou. Co musíte udělat?

Udělejte si čas na milování

Jestli vám to pomůže, zapište si do diáře večery nebo jiné chvíle, které chcete strávit bez přerušování se svým partnerem.

Foto: AlessandroBiascioli, shutterstock.com

Na společné chvíle byste si měli vyhradit předem čas

Používejte pomůcky, které máte doma

Omotejte si ruku hedvábnou šálou a dotýkejte se jí partnera. Obtočte si náhrdelník kolem rukou a mírně jím projíždějte po partnerovi. Požádejte, ať udělá to samé vám. Milujte se na kožešinové houni nebo v hedvábném povlečení. Nabídněte se, že partnera při koupeli namydlíte houbou nebo rukama. Po koupeli mu pomozte s vysoušením a utřením. Hledejte nečekané smyslové zážitky v obyčejných věcech, které máte doma.

Při sexu zpomalte

„Mnoho lidí má se sexem problém, protože příliš pospíchají. Myslete na výlet, kde si během cesty vychutnáváte okolí a výhledy. Uzavřete dohodu, že samotnému styku bude předcházet alespoň půlhodinové mazlení a vzájemné dráždění. Zkuste chvíli před orgasmem na několik minut přestat a pak pokračovat. Když to dokážete třikrát nebo čtyřikrát za sebou, váš orgasmus bude neskutečně intenzivní,“ dál radí Val Sampson a Julia Cole.

Rozmazlujte se

Ne, nejde o návštěvy wellness center nebo nákupy drahých erotických pomůcek. Místo toho odpočívejte a bavte se. Zajímejte se sami o sebe a berte to tak, že péči si zasloužíte. Vždyť to tak i je!

Foto: Y_Photo_Studio, shutterstock.com

Všímejte si jeden druhého a projevujte o sebe skutečný zájem. To vše se pak odrazí i v sexu

Hledejte na sobě to pozitivní

Neposuzujte se podle toho, co o vás říkají ostatní. Spíš se zaměřte na sebe a obdivujte části těla nebo povahové vlastnosti, kterých si na sobě ceníte. Ve společnosti druhých se to nebojte vyzdvihovat. Klidně mluvte o tom, jak jste atraktivní, a nepoužívejte věty typu „nedá se na mě dívat“. Pokud to budete brát takhle, stane se to skutečností.

Užívejte si své tělo

Navštivte kadeřníka, kupte si nový parfém, noste hezké oblečení. „To vše vám pomůže začít vnímat tělo jako něco potěšujícího, a ne nepříjemného a nehezkého. Jezte střídmě a choďte na cvičení, které vás těší. Přejídání i hladovění, nedostatek pohybu nebo naopak neustálé cvičení nedělají vašemu tělu dobře,“ apelují terapeutky s tím, že extrémy vedou k podněcování nenávisti, ne k lásce k sobě samým. A poslední rada?

Neohlížejte se do minulosti

Od dnešního dne žijte přítomností a užívejte si věcí, které máte rádi a které vás naplňují. Pokud vám to dělá problém, můžete se obrátit i na nějakého terapeuta či kouče, který se mimo jiné zabývá zvyšováním sebevědomí. I s ním svoji sexuální sebedůvěru můžete povzbudit rychleji.

A co pro svůj dobrý pocit ze sexu a sebe samých děláte vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek