Hlavní obsah

Jaké bundy se budou nosit na jaře? Kožené i džínové modely jsou sázka na jistotu!

Foto: indira's work, shutterstock.com

Začněte se intenzivně připravovat na jaro. A jaké by to bylo, kdybyste se nevybavily lehčí bundou?

Obchody se začínají plnit jarními kolekcemi, takže se těšíte na teplé počasí o to víc? Tak si ho přibližte nákupem jarní bundy. Klasika v podobě kožené (nebo koženkové) či džínové bundy je sázka na jistotu i letos.

Článek

Každý rok se podle aktuálních trendů nabídka trochu mění, ale základ zůstává. Jaké bundičky pro letošní rok najdete?

Pouliční módu sice z velké části ovládá normcore, styl, který těží z průměrnosti, ničím nevyčnívá, a jeho hlavní barvy jsou hnědá a šedá, ale už se vrací i víc barev a hravých detailů. Od loňské sezony jsme tedy zaregistrovali barevné nášivky a denimové bundy ve veselejších barvách.

Foto: Archiv firmy

Nášivky a barvy vás vrátí do dob dospívání. Na foto (zleva): modrá bunda, 2160 Kč, růžová bunda, 2445 Kč, obojí Asos

Díky oblíbenosti oversized střihů, kdy se nosí asi o dvě až tři čísla větší velikost, se i mezi džínovými bundami vrátily osmdesátkové typy, ve kterých mají dámy velká kulatá ramena. Pod takovou bundu se dá schovat i svetr, takže se hodí už někde mezi zimu a jaro.

Foto: Archiv firem

Pod větší bundu se vejde i tlustší svetr. Na foto (zleva): šedá bunda Missy Empire (prodává Tamsin), 2320 Kč, modrá bunda H&M, 1299 Kč

Kožené bundy nezapřou svoji punkovou historii, takže mezi nimi vyčnívá spousta okovaných modelů. I tady najdete oversized modely, které jako byste sebraly ze skříně příteli, nebo přímo Marlonu Brandovi.

Foto: Archiv firem

Kožené bundy nezapřou tradici v rocku a punku. Na foto (zleva): kožená bunda Zara, 3599 Kč, koženková bunda Missy Empire (prodává Tamsin), 2410 Kč

Foto: Archiv firem

I v kožené módě se stále drží oversized modely. Na foto (zleva): bunda H&M, 1499 Kč, bunda Zara, 2599 Kč

Křivák je křivák. Bude tu každý rok a má tisíce variací. Vy si vyberte tu, která vám nejlépe padne. Víc než kdy jindy si ale letos budete moct vybírat z nezvyklých barev, například metalická červená vypadá skvěle.

Foto: Archiv firem

Křiváky najdete v klasické černé, ale i v nezvyklejších barvách. Na foto (zleva): vínový kožený křivák Stradivarius, 2799 Kč, černý koženkový křivák Vila (prodává Zoot), 1979 Kč

U obou typů bund nebude na škodu obnošený vzhled, který už frčí několik let. Než naběhnete do obchodů s novými kolekcemi, zkuste se tedy možná podívat do pár second handů a on-line bazarů, jestli někdo tu vaši vysněnou právě neprodává :-).

Foto: Archiv firem

Sepraný nebo obnošený efekt bude na džínovině i kůži vypadat vždycky dobře. Na foto (zleva): džínová bunda Vero Moda (prodává Zoot), 1129 Kč, semišová bunda Zara, 1599 Kč

A jakou bundu byste si vybrali vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek