Hlavní obsah

Jarní kabelkobraní: 5 nejžhavějších trendů na jaro a léto

Foto: Eva Malúšová
26. 4. 2018

Jestli pro vás „příruční zavazadla“ nepředstavují jen ryze praktickou záležitost (vítejte v týmu), určitě jste zvědavé, co přinesla nová sezona. A právě od toho je tu náš módní editorial, ve kterém hrají hlavní roli právě aktuální modely kabelek. Jak se vám líbí?

Článek

Ano, sezonní trendy se samozřejmě podepisují i na kabelkách. Svým oblíbeným stálicím, které nosíte dnes a denně na ruce, tak můžete pořídit trochu nápaditějšího sourozence. Podlehnete přírodním materiálům, zábavným malůvkám nebo 3D zdobení?

Návrat k přírodě

Slaměné a proutěné kabelky jste mohly v obchodech vídat už v minulém roce, letošní jaro a léto ale jejich módní status ještě utvrdily. Jestliže vám tento trend přijde stejně roztomilý a zábavný jako nám, neváhejte. Co se týče samotných tvarů kabelek, těšte se na obrovský výběr. Ratanový „boxík“ s řetízkovým uchem můžete vyměnit za rozměrnější shopper, košíček, kulatou kabelku nebo větší psaníčko. A k čemu tyto přírodní kabelky nosit? Ke všemu, co je cítit létem, barvami a hravostí.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: ratanová kabelka (Zara, 899 Kč), košile (Mango, 1699 Kč), kalhoty (Mango, 1299 Kč), pantofle (Steve Madden, prodává Humanic, 1299 Kč), sluneční brýle (Lindex, 199 Kč)

Pod drobnohledem

Pokud přistoupíte na hru jménem transparentní trend, budete si muset obsah kabelky pečlivě přerovnat. Kromě měkkého plastu (názornou ukázku najdete v článku o nejmódnějších kouscích jara) si můžete pořídit i trochu uhlazenější formu s tvrdým jádrem. Nezapomeňte si kabelku detailně prohlédnout ve fotogalerii – pod její slupkou najdete coby dekorativní prvek usušené květy. Za to jí musíte odpustit i fakt, že se do ní vejde opravdu minimum věcí…

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kabelka (Mango, 1299 Kč), halenka (Zara, 899 Kč), mikina (Van Graaf, 2699 Kč), džíny (Lindex, 799 Kč), boty (Tezyo, info o ceně v obchodě), prsten (Pandora, 1490 Kč)

Hravé malůvky

Kresby, které připomínají výtvarná díla ze školky, nápisy a do toho barevná srdíčka a hvězdičky... Hravou kabelku bychom doporučili všem ženám, pro které je móda zábavou a čirou radostí. A nebojte se, v kombinaci s vhodným oblečením vás z infantilnosti nikdo nařknout nemůže. Mimochodem – v podobném módu (a módě) jede už několik let Dolce & Gabbana.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kožená kabelka (Coccinelle, 11 000 Kč), mikina (H&M, 849 Kč), sukně (Pietro Filipi Silverline, 5990 Kč), kožené tenisky (Vagabond, prodává Humanic, 2599 Kč), sluneční brýle (Lindex, 199 Kč)

Bez ostrých hran 

Navzdory všem zvykům kabelka vůbec nemusí mít ostré tvary. Vysoce módní jsou naopak ty kulaté. A nejsou to jen kousky, které se nosí trochu neprakticky v ruce – pořídit si samozřejmě můžete i variantu s delším popruhem. Líbí?

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kabelka (Mango, 899 Kč), džíny (Pietro Filipi Silverline, 3990 Kč), sako s třásněmi (Reserved, 899 Kč), triko (Reserved, 179 Kč), tenisky (Reserved, 299 Kč)

Když chcete, aby byla vidět 

V kurzu zůstávají i nápadně zdobené kabelky s 3D aplikacemi a květinami. Ty vás rychle naučí, že kabelku nemusíte vybírat jen tak, aby skromně zapadla do celku a nerušila. Naopak: můžete ji povýšit na dominantu outfitu. S hledáním barevně shodných bot se netrapte, podobné ladění je už dávno passé. Jestli se vám kabelka v rámci celku líbí a máte pocit, že do něj nějakým způsobem zapadá, je to ono. Nezapomínejte, že móda není věda a žádné tabulky ani „jediné správné varianty“ neexistují.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kožená kabelka (Tezyo, 3890 Kč), triko (Pietro Filipi Silverline, 1590 Kč), šaty (Zara, 599 Kč), boty (Reserved, 599 Kč)

HLASUJTE: Která kabelka vás zaujala nejvíce?
Ratanová
32.6 %
Průhledná
4.4 %
Černá s malůvkami
32.5 %
Kulatá hadí
5.2 %
S 3D květinami
25.3 %
Celkem hlasovalo 1906 čtenářů.

Náš tým a poděkování

  • Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy - Na Slupi 16, Praha 2, bz-uk.cz
  • Styling - Šárka Štursová
  • Vizáž - Jana Darmovzalová
  • Modelka - Viola F. (Ely management)

A jak vypadá vaše vysněná jarní kabelka? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek