Hlavní obsah

Jarní líčení: 8 trendů, které vás nadchnou!

Foto: isifa

Na týdnech módy uvidíte kromě trendy oblečení i novinky v oblasti líčení

15. 4. 2013

Co se bude nosit na jaře, už určitě víte. Jaké trendy ale budou vévodit líčení? Pojďte se s námi podívat do zákulisí týdnů módy. Těšit se můžete na nápadné rtěnky, metalické odlesky a nevšední linky.

Článek

Zatímco návrháři dolaďují poslední detaily, v backstage se to hemží týmy vizážistů, kteří pracují na finálním looku modelek. Make-up jde samozřejmě ruku v ruce s kolekcí, trendy v líčení proto často reflektují módní tendence (a samozřejmě přání samotného návrháře).

Jste zvědavé, jaké líčení bude na jaře nejvíce v kurzu? Pojďte se s námi podívat na osmičku nejvýraznějších trendů.

Přirozený bronz

Zatímco podzimu vévodí tmavší odstíny, jarní make-up je vždycky trochu odlehčenější. S železnou pravidelností se na molech objevují modelky s bronzovým líčením a ani letošní sezona nebude výjimkou. S jedním rozdílem. S bronzerem se bude mnohem více šetřit. Místo obvyklého nanášení na sluncem políbená místa se můžete zaměřit jen na tváře. Na škodu není ani odstín lehce do oranžova.

Foto: style.com

Z přehlídky Phillip Lim. Bronzer je pouze na tvářích, zbytek líčení je velmi decentní. Zvýrazněné jsou jen řasy a obočí, rtěnka je v přirozeném odstínu

Fuchsiové rty

Sledujete-li trendy v líčení pravidelně, určitě vás s fuchsiovými rty nemusíme seznamovat. Nosit se bude hlavně v matném provedení, s minimem dalšího make-upu. A pozor, slušet bude i světlým typům.

Foto: Isifa

Povinná výbava modelek na přehlídce značky Giles? Fuchsiová rtěnka!

Šedesátky

S jarním trendem, inspirovaným šedesátými léty, se vrátilo i líčení, připomínající éru Twiggy. Ovšem se současnými prvky. Připravte se na výrazné obočí, rty v tělovém odstínu, linky a hlavně – pořádně zdůrazněné spodní řasy.

Foto: Isifa

Look připomínající šedesátá léta si vyzkoušely modelky na přehlídce Marca Jacobse

Stříbrné oči

Po vzoru Chanel můžete vyzkoušet i stříbrné krémové stíny. Zatímco na mole je doplňovaly výrazné linky a několik vrstev řasenky, vy můžete na běžné nošení ubrat. Stříbro naneste jen na víčka a rozetřete do ztracena. Co rozhodně zachovejte, je výrazné obočí a nenápadné rty.

Foto: style.com

Se stříbrem si pohrál vizážista Peter Philips, který tvořil look pro značku Chanel

Minimalistický přístup

O nahé líčení není na jaře snad nikdy nouze. Jak vám ale vždycky připomínáme, tento trend rozhodně nespočívá v absenci veškerých líčidel. Klíčová je ukázková pleť – vyhrajte si s hydratačním make-upem, do kterého můžete přimíchat rozjasňovač, a korektorem. Trochu rozjasňovače vklepejte i na lícní kosti, přidejte jemnou tvářenku a s řasenkou šetřete. Nezapomeňte na úpravu obočí a jemný lesk, případně rtěnku.

Foto: Isifa

Nahé líčení vizážisty nepřestává bavit. Zaměřte se na dokonalou pleť, výrazné obočí a jemně zdůrazněné tváře

Linky trochu jinak

Náš tip pro jarní sezonu? Pohrajte si s linkami jinak, než jste zvyklé. Grafické linky, které bodovaly v loňské sezoně, dají zabrat i profíkům, tenčí linku vedenou výše byste ale zkusit mohly. Pokud použijete barvy, s dalším líčením šetřete.

Foto: style.com

Modrá je dobrá! Alespoň podle vizážistů, kteří tvořili pro Michaela Korse atypické linky

Všechny odstíny červené…

…budou na jaře bodovat! Nebojte se vyzkoušet módní odstíny, které přecházejí až do oranžova. A rozhodně si je neschovávejte jen na večer, nosit je můžete i během dne. Trendem je kombinace výrazných rtů s téměř nulovým líčením očí, často se vynechává i řasenka. U Burberry jen přidali trochu bronzu na tváře.

Foto: style.comprorsum-style

Červené rty jsou klasikou, která nikdy nezklame. Takhle to modelkám slušelo na přehlídce Burberry Prorsum

Měď nad zlato

Že má zlato větší hodnotu než měď? V jarních make-up trendech rozhodně ne. Měděných odstínů se ujali vizážisté, vytvářející look pro značku Sacada. Stíny doplňuje linka, bronzová tvářenka a bezbarvý lesk.

Foto: Isifa

Měděné odstíny na přehlídce značky Sacada. Zkusíte je?

Necháte se inspirovat novými make-up trendy, nebo zůstanete u svého obvyklého líčení? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.