Hlavní obsah

Kolik vidí pes barev a umí kočka plavat?

Foto: Gladskikh Tatiana, Shutterstock.com

Foto: Gladskikh Tatiana, Shutterstock.com

Milujete je, pečujete o ně, jsou členy vaší rodiny. Víte ale o svých domácích mazlíčcích dost na to, abyste prošli naším kvízem? Vyzkoušejte to!

Článek

Jestli máte domácího mazlíčka – a je jedno, zda to je kočka, pes, morče, nebo želva, musíte o něm vědět alespoň tolik, abyste mu mohli dát správnou péči. Určitě chcete, aby se u vás měl co nejlépe. Myslíte si, že toho víte dost? Otestujte se v následujícím kvízu ze zvířecí říše. (Umíte pejska chránit před vedrem?)

1. Hladíte rádi kočku, ale občas vám přijde, že jí srdce bije moc rychle? Máte představu, kolik tepů za minutu je u kočky v klidu normální?
2. Občas musíte s mazlíčkem na veterinu. Zvířata někdy absolvují i vyšetření, která znáte z ordinace lidských lékařů. Měří se jim také krevní tlak? Pokud ano, kam se tlakoměr přikládá?
3. Andulku byste našli v mnoha domácnostech. Velmi často dostávají jméno Pepíček a naučí se opakovat minimálně jedno slovo. Víte, kolika let se andulka vlnkovaná většinou dožije?
4. V létě často nabízíme zvířecím společníkům osvěžení v podobě koupele. Pes nebo andulka to uvítají, ale co kočka? A umějí vůbec plavat?
5. Vybíráte pro psa hračky i podle barev? Uvažovali jste v té souvislosti o tom, zda vůbec barvy vidí a jestli stejně jako lidské oko?
6. Zajímá vás, co si vaše kočka nebo pes myslí, a přáli byste si, aby uměli mluvit? To sice nedokážou, ale pocity vyjadřují jinak. Co znamená, když kočka rychle mává ocasem?
7. Možná jste také někdy narazili na prosbu o dárcovství krve u psů. Víte, jak to mají zvířata s krevními skupinami? Mají také čtyři jako lidé?
8. Na závěr pro vás máme spíš kuriozitu. Hledali jsme nejdéle žijícího tvora na světě. Rekordmanem je Hafrún, mořský mlž druhu arktika islandská, kterého zkoumali vědci, a po spočtení „letokruhů“ na ulitě se nestačili divit, jak dlouho žije. Bohužel ho při zkoumání nedopatřením zabili, ale to je jiný příběh... Troufnete si odhadnout, kolika let se Hafrún prokazatelně dožil?

Tak co, máte všechny odpovědi zkontrolované? Pokud ano, vyhodnoťte si test.

Co víte o zvířatech, jste si vyzkoušeli. A teď si přečtete 7 překvapivých věcí, které ví váš pes o vás.

Reklama