Hlavní obsah

Františkovy Lázně: Léto plné relaxace i zážitků

Foto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Foto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Představte si, že vcházíte do idylického světa, kde jde čas stranou a krásy přírody i architektury splývají v dokonalou harmonii. Procházíte nádhernými parky plnými zeleně a květin, obdivujete elegantní architekturu 19. století a relaxujete u léčivých pramenů. Takové je léto ve Františkových Lázních.

Článek

Františkovy Lázně jsou perlou mezi českými lázeňskými městy. Jsou ideálním místem pro týdenní pobyt plný relaxace, objevování i zábavy a sportovního vyžití. Ať už hledáte únik od městského ruchu, toužíte po vzpruze pro vaše zdraví, nebo poznávací dovolené, Františkovy Lázně jsou místo, kde můžete prožít tohle vše a ještě mnohem více.

Foto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Možnosti koupání ve Františkových LázníchFoto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Možnosti koupání ve Františkových Lázních

Pokud máte rádi vodní sporty nebo chcete jen relaxovat u vody, nezapomeňte na rybník Amerika a tajemné pískovny, které vás okouzlí svou divokou krásou. Nedaleko jsou také dvě vodní nádrže – Jesenice a Skalka, jež nabízejí řadu vodních sportů a aktivit pro celou rodinu. Pro milovníky koupání je s jistotou dokonalým rájem na zemi také akvapark Aquaforum, který je zároveň největším a nejkrásnějším akvaparkem českých lázeňských měst.

Foto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Okolí Františkových Lázní Foto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Okolí Františkových Lázní

Méně než 10 km od Františkových Lázní se nachází Soos - přírodní rezervace s jedinečnou krajinou minerálních pramenů, rašelinišť a sopouchů, kde pocítíte, jako byste se ocitli na jiné planetě. Františkovy Lázně jsou také skvělým výchozím bodem pro poznávání regionu. Karlovy Vary jsou jen půl hodiny jízdy autem. Můžete zde ochutnat proslulou Becherovku, navštívit filmový festival nebo se jen procházet po slavné kolonádě. Nedaleko jsou také Mariánské Lázně, které zaujmou unikátní architekturou a kulturními událostmi. Historické město Cheb s malebným náměstím a impozantním hradem je pak doslova za rohem.

Foto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Mnohem více než jen lázněFoto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Mnohem více než jen lázně

Františkovy Lázně jsou více než jen lázně. Ve Františkových Lázních se můžete těšit také na bohatou nabídku kulturních a sportovních aktivit. Každé léto se zde konají různé hudební a divadelní festivaly, a pokud jste milovníci sportu, můžete vyzkoušet tenis, golf, jízdu na koni nebo si jen tak pohodově zajezdit na kole v okolí.

Foto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Mnohem více než jen lázněFoto: Františkovy Lázně AQUAFORUM

Františkovy Lázně jsou zkrátka skvělou alternativou dovolené u moře. Vyhněte se dopravním kolonám a přeplněným plážím. Objevte kouzlo tohoto místa, které je více než jen lázeňským městem. Je to místo, kde se každý den stává dobrodružstvím a kde si můžete naplno užít léto, které vám zůstane v paměti.

Reklama

Související témata: