Hlavní obsah

Květiny podle horoskopu: Lvicím obří pugét, Pannám květináč

Foto: VGstockstudio, Shutterstock.com

Již tento víkend bude neděle patřit vše maminkám – ano, je totiž v květnu již druhá, takže oslavíme Den matek. Jakou květinou byste měli své mamince udělat radost? To vám poradí její znamení horoskopu.

Článek

Květina je pro ženu jedním z nejkrásnějších dárků – a nemusí jít o honosné pugéty, stačí myšlenka. To, že jste si vzpomněli, potěší obdarovaného vlastně vůbec nejvíc. Zakroužkujte si tedy neděli 13. 5. červeně, protože se bude slavit Den matek. A čtěte dále, poradíme vám, jaké květiny vybrat pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Dynamičtí Berani chvíli nepostojí na místě a věci je často přestanou bavit dříve, než se do nich pořádně pustí. Květina, kterou byste měli dát ženě ve znamení Berana, by v sobě tuhle jejich těkavost, rychlost, ale také tvrdohlavost a energii, skrývat. Výborně se pro ně takhle na jaře hodí zvláště sebevědomé pestrobarevné tulipány, ale rozhodně je potěšíte také upřímnou gerberou a možná trochu překvapivě i karafiátem.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci si umí vychutnat i mnohem „komplikovanější“ květiny a ženy v toto znamení si užívají hlavně to, když jim dárek provoní celý dům. I proto se pro ně hodí lilie, které svou vůní naplní místnost během okamžiku, ale nejsou prvoplánově sladké, člověk jim musí přijít „na chuť“. Rozhodně nesáhnete vedle ani kyticí decentních, něžných fialek nebo sladkým, ale nevtíravým zimolezem. Luční specialitkou Býkům přímo na míru jsou pak vlčí máky, které je dostanou svou křehkou pomíjivou krásou.

Foto: Ioana Rut, Shutterstock.com

Liliemi potěšíte ženu narozenou v Býku

Blíženec (22. 5. – 21. 6.)

Na zvědavé Blíženkyně můžete jít dvěma způsoby. Prvním je vsadit na nějakou neobvyklou květinu, kterou by úplně nečekaly. Určitě je nadchnete kyticí lučního kvítí, které v posledních letech významně získávají na popularitě, nebo také zajímavě tvarovanými alstromériemi či jarními kosatci. Druhou možností pak je vsadit na klasiku v zajímavé variantě. Blíženci rozhodně nepohrdnou růžemi, zvláště pokud zvolíte druh v neobvyklé barvě – zkuste třeba bílé růže obarvené inkoustem na modro.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Romantické Račice květinami přímo žijí, a pokud na svou maminku na Den matek zapomenete, bude vám to vyčítat už asi navěky, protože rodina je pro ni naprosto klíčová a všechny události tohoto typu hluboce prožívá. Potěšíte je zejména romantickými vonnými květinami. Na Den matek se nabízejí stále ještě kvetoucí šeříky, které je naprosto omámí, nadchnou je ale třeba také konvalinky, levandule, a pokud chcete sáhnout po něčem neobvyklejším, zvolte nádherné fialovomodré stračky.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvice si nejvíc získáte opulentními velkými kyticemi, které samy sotva unesou. Ne že by je drobnost nepotěšila, ale teprve obří pugét je to úplně pravé. Vedle tedy nesáhnete s klasickými rudými růžemi v hojném množství, ale okouzlí je také slunečnice v neobvyklé vazbě, které jsou jejich srdcovou květinou, nebo pestrobarevné kaly. Ani nyní stále populárnější pivoňky rozhodně nejsou krokem vedle, právě naopak. Ideální jsou však spíše pivoňky sytějšího odstínu než ty světloučce sladce pastelové.

Foto: Anett, Shutterstock.com

Kytice růží potěší každou ženu, ty narozené ve znamení Lva ale obzvlášť

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny mají oko na detail, potěší je klidně spíše drobnější květiny než monumentální aranžérská díla. Pokud jim chcete na Den matek opravdu udělat radost, pořiďte jim květinu v květináči, o kterou budou moci pečovat a hned ji nevyhodí – takové nepraktické plýtvání s nimi příliš nesouzní. Stejně tak je potěší třeba i kytice bylinková, která se dá využít na vaření. Pokud ale chcete tradičnější kytici, volte chryzantémy nebo jednoduché malé gerbery, Panny ocení i jednoduché jarní narcisky nebo skromnou kytičku z petrklíčů.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy jsou vyloženě romantické květinové znamení a uděláte jim radost, ať už jim dáte jakýkoli pugét. Pokud chcete maminku na svátek extra překvapit, volte například hortenzie složené ze záplavy menších kvítků, nebo trošku typově podobné šeříky či další košaté a bohaté květiny. Potěšíte je ale i klasickými růžemi v pastelových barvách nebo sladkými pivoňkami, které působí nesmírně křehce. Nebojte se sáhnout ani po lučním kvítí, zejména zvonky budou mít jistě úspěch.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Kupovat květiny pro Štírky většinou není nic jednoduchého, jsou trochu vybíravé a nepotěší je úplně všechno. Jakmile se ale jednou trefíte, máte vystaráno, Štíři jsou v tom, co si oblíbí, poměrně stabilní. Lákají je zajímavé květiny, jako jsou například anturie, které nejsou pro každého, nebo neobvyklé hledíky s jasně barevnými květy či ohnivé skautské lilie. Zamlouvají se jim také orchideje, ale spíše než světloučké a bílé druhy volte nějaké sytější a tmavší. Překvapivě by mohla fungovat i něžná kytice jasmínu se svou podmanivou vůní.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Udělat radost ženám narozeným ve znamení Střelce není obtížné a je vlastně dost jedno, jakou květinu jim koupíte – daleko důležitější je, abyste je potěšili svou přítomností. Nebojte se sáhnout po jarním kvítí, jako jsou tulipány, hyacinty či narcisy, stejně tak ale potěšíte drobnou kytičkou z modřenců a petrklíčů nebo sasanek. Hlavně ať jde o pestrobarevnou náruč, kterou přinesete s úsměvem na rtech a která vás bude Střelkyním ještě dlouho připomínat.

Foto: Don Pablo, Shutterstock.com

Střelkyně potěší pestrobarevné tulipány

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi jsou ve výběru květin – ostatně jako ve většině věcí – poměrně konzervativní a jen tak něco je nenadchne. Pokud oblíbenou květinu té své Kozorožky nevíte, vyzkoušejte zkrátka klasiku – začněte růžemi, které většinou zafungují, ale nebojte se ani karafiátů, které dokážou překvapit, nebo gerber, které jsou příjemnou stálicí. U Kozorohů zaskórujete také zahradními jiřinami s jejich bohatým květem. A nebo jim zkrátka pořiďte něco rostoucího v truhlíku, to možná potěší vůbec nejvíc.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Pokud je vaše maminka Vodnářka, prvním tipem, který byste rozhodně měli vyzkoušet, je orchidej. Ta nahrává jejich umělecké duši a svobodomyslnému životnímu přístupu a zkrátka z ní určitě bude mít radost. Vodnářky ale potěšíte také liliemi, které jsou k orchidejím vhodnou alternativou, nebo naopak něčím lehoučkým a lučním. Kytice z chrpy a vlčího máku, nejrůznějších travin, kopretin nebo třeba vřesu je něco, co zrovna toto znamení dokáže ocenit. Počítá se totiž kreativita a nápad, rozhodně nemusí mít to, co všichni ostatní.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Pro Ryby je nejdůležitější to, že si vzpomenete a ke Dni matek jim popřejete. Nikdy by vás neranily tím, že by z jakékoli květiny nebyly nadšené. Do vkusu se jim ale nejspíše trefíte něžnou pivoňkou, ale také bělostnou acidenterou, netypickým mečíkem, bílou kopretinou či jemnou a elegantní alstromerií. Těžké růže nebo karafiáty u nich nejspíš takový úspěch mít nebudou, jsou pro ně příliš výrazné a honosné. Volte spíše něžněji, elegance a křehkost jsou to, po čem Ryby touží.

Jakou květinu koupíte své mamince ke svátku matek vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek