Hlavní obsah

Léky pro rostliny a keře škůdce vyhubí

Kadeřavost broskvoní nejlépe ošetříte dvěma fungicidy za sebou – oba najdete v sadě Kadeřavost STOP

Škodná na rostlinách začíná útočit. Svilušky, mšice, molice a další neodbytní škůdci napadají okrasné i plodící keře a pokojové rostliny. Nikdy není pozdě na ochranu, ale nyní je opravdu správný čas.

Článek

Poškození broskvoní kadeřavostí je velmi častý a nyní aktuální problém. Na listech vznikají červené puchýře, ty se postupně zvětšují a dochází ke zkadeření listů. Postižené listy usychají a opadávají. Může dojít i k napadání letorostů, květů a plodů, což je opravdu závažné poškození. Ochrana samozřejmě existuje a je ideální, když ji provedete ve dvou krocích.

Základem je ošetření v období nalévání pupenů; pro tuto první aplikaci jsou nejvhodnější mědnaté fungicidy. Následně za 2 až 3 týdny opakujte postřik, avšak organickými fungicidy. Pro jednoduchost najdete oba tyto fungicidy v soupravě Kadeřavost STOP.

Přezimující škůdci na ovocných a okrasných dřevinách

Na kůře ovocných i okrasných dřevin přezimují různí škůdci, a to v podobě vajíček (například svilušek, mšic, píďalek, housenky obalečů, podkopníčci, štítenky, puklice a podobně). Abyste se jich účinně zbavili, jsou ideální přípravky na bázi olejů – doručujeme Přezimující škůdci STOP nebo Rock Effect. Rostliny ošetřete na konci března nebo začátkem dubna v době rašení. Aplikaci musíte provést poctivě po celé rostlině včetně záhybů v kůře; rostlinu roztokem doslova „umyjete“. Ošetřete ovocné stromy (jádroviny i peckoviny), angrešt, rybíz, maliny a okrasné dřeviny – zejména pokud sousedí s užitkovou zahradou!

Přezimující mšice na jabloni a jiných keřích odstraní Přezimující škůdci STOP nebo Rock Effect

Molice na okrasných rostlinách

Znáte molice? Drobné bílé mušky, 1–2 mm velké, se dvěma páry křídel, tělo pokryté bílým voskovým popraškem. Ve vytápěných prostorách se množí po celý rok, zatímco mimo tyto prostory nejsou schopny přezimovat. Napadené listy se odbarvují, žloutnou, deformují a následně opadávají. Napadené rostliny jsou pokryty medovicí (výkaly), což poznáte podle zčernání. Důležité je ošetření na začátku výskytu škůdce. Rostliny musíte důkladně ošetřit celé, především spodní stranu listů. Ošetření po 5–7 dnech zopakujte (řiďte se etiketou přípravku). Používají se přípravky na přírodní bázi, například Symfonie, Rock Effect, Mospilan 20SP a nejnověji PLENUM, vůči němuž molice ještě nemají vypěstovanou rezistenci, a tedy je nejúčinnější!

Molice jsou velmi nepříjemné, ale proti ochraně prostředkem PLENUM nemají rezistenci a hynou

Ochránit a vyživit jedním krokem

Organo-minerální hnojivo NATURA Big Beatv tyčinkách je ideální pro všechny druhy kvetoucích i nekvetoucích rostlin, bylinek, ovoce a zeleniny pěstovaných v nádobách. Posiluje a regeneruje rostliny při poškození savými škůdci, a omezuje tak jejich škodlivost. Nejvyššího účinku dosáhnete při preventivním použití, nejlépe před prvním výskytem savých škůdců na rostlinách, popřípadě hned při jejich prvním výskytu. Současně díky vysokému podílu dusíku hnojivo podporuje zdravý růst a vitalitu rostlin. Ideální kombinace ochrany a výživy!

Ideální kombinace ochrany a výživy rostlin má své jméno – Big Beat

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek