Hlavní obsah

Letí minimalismus: Nejkrásnější šperky pro ty, které nemají rády přezdobenost

Foto: Profimedia.cz
19. 12. 2017

Na přehnanou až kýčovitou zdobnost návrháři sází už několik sezon. Milovnice jednoduchosti si ale můžou oddechnout, protože paralelně s tím se začíná stále více dostávat do popředí trend minimalismu a maximálně prostých linií. Pro ty, komu je tento druhý směr bližší, jsme našli nové krásné přírůstky do šperkovnice.

Článek

Obrovské náušnice, masivní náhrdelníky nebo náramky nemusí sednout každému. Hodně žen dává přednost decentním ozdobám, které spíše podtrhnou jejich jemnou stránku. Stejně jako oblečení i bižuterie podléhá trendům.

Pro minimalistické šperky jsou příznačné tenké linie, jemné řetízky a úsporné využívání štrasů. Když už se na takovém kousku objeví kámen, tak se jedná třeba o surovější, neopracovanou verzi křemene, velmi oblíbený je mezi minimalisty i mramor nebo perla.

Velké oblibě se těší nejrůznější geometrické tvary a symboly, které můžete vidět jak na prstýncích, tak i na náhrdelnících nebo náušnicích. Také abstraktní tvary připomínající dílo moderního umělce se velmi cení. Naopak rostlinné nebo zvířecí motivy nyní moc často neuvidíte.

Výhodou těchto modelů je, že jsou velmi vzdušné a svěží. Upoutají pozornost na vaše uši, krk nebo ruce, ale nezastíní vaši přirozenou krásu. Také vám s těmito kousky odpadá dilema, jestli se to či ono, nebude „tlouct“ s tím, co si chcete vzít na sebe. Jednoduché šperky si totiž budou rozumět s každým outfitem a dobře se kombinuji i mezi sebou. „Například minimalistické stříbrné kroužky lze nosit samostatně, nebo s vaším oblíbeným přívěskem,“ potvrzuje Jana Turanová, marketing a retail specialista značky TOUS.

Náušnice

Miniaturní „pecky“ s geometrickými znaky, asymetrické páry i dlouhé modely, které umí zázračné protáhnout šíji – podle nás byste si měla vyzkoušet úplně všechny druhy.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Stříbrné náušnice z kolekce Hold, Tous, 1409 Kč. Sada náušnic z různobarevných kovů, Bijou Brigitte, 159 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Náušnice s průhlednými kuličkami, Dyrberg/Kern (prodává Mirrorshop), 1699 Kč. Velké asymetrické náušnice z tmavého kovu, Lindex, 399 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Hranaté visací náušnice, Marks & Spencer, 299 Kč. Náušnice s kovovými střapci, Mohito, 149 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Asymetrické náušnice, COS, 499 Kč. Náušnice různých tvarů, Medicine (prodává Answear), 139 Kč

Náhrdelníky

Máme tady dlouhé visací modely, které většinou zdobí velmi jednoduchý přívěsek. Může být klidně i větších rozměrů. Nesmí mu však chybět lehkost a vzdušnost. Najdete zde i kovové chokery, které díky svému zpracování drží tvar a perfektně zdůrazní vaše klíční kosti. Chcete-li přece jen něco výraznějšího na krku, můžete spojit hned několik různých náhrdelníků v jednom looku. „Jemné a decentní šperky jsou výborné pro vrstvení, které je nyní tak v módě,“ vysvětluje stylistka Veronika Králová.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Dvouvrstvý kuličkový choker, e-shop Monki, 309 Kč. Dvojitý delší náhrdelník s přívěsky, Lokai (prodává Nordstrom), 1079 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Delší náhrdelník s kruhy, Reserved, 129 Kč. Náhrdelník s kuličkami ze stříbrného kovu, Mohito, 149 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Dlouhý náhrdelník s větším přívěskem, COS, 899 Kč. Náhrdelník s přívěskem s kamenem i perlou, Mango, 399 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Tenký kovový náhrdelník, Asos, 239 Kč. Širší náhrdelník z kovu různých barev, Simple (prodává Answear), 3199 Kč

Náramky

Tenké řetízkové náramky nevyjdou nikdy z módy, stále oblíbenější jsou ale pevné náramky, které se budou volně klouzat po zápěstí při každém vašem pohybu.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Jemný náramek s lehkým prohnutím, Next, 1299 Kč. Zdvojený náramek ze zlatého kovu, H&M, 179 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Náramek kombinující pevné části i řetízek, COS, 649 Kč. Náramek s kuličkami, Marks & Spencer, 499 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Set dvou náramků s šipkami, Bijou Brigitte, 179 Kč. Náramek se symboly, Fiorelli (prodává Asos), 819 Kč

Prsteny

Od těch nejtenčích kroužků až k masivnějším prazvláštně zatočeným kouskům. Jestli se vám líbí spíše první varianta, nyní v obchodech najdete mnoho setů, ve kterých je hned několik prstýnků, které jsou si velmi podobné, ale přece jen je každý jiný. Nemusíte si je samozřejmě brát všechny najednou, ale i pohromadě na jedné ruce nebudou vypadat přezdobeně. U objemnějších modelů je ale lepší nechat je vyniknout samostatně, bez dalších ozdob na ruce.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Set šesti prstýnků, H&M, 149 Kč. Prstýnky s geometrickými tvary, Mango, 249 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Prstýnky s kuličkami, New Look, 129 Kč. Čtyři masivnější prstýnky, Pull & Bear, 229 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Zatočený prsten, Lindex 149 Kč. Prsten abstraktního tvaru, Dyrberg/Kern, 1949 Kč

Jaké šperky nejraději nosíte vy a vybrala byste si dnes pár kousků?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek