Hlavní obsah

Spanilá jízda kuchařů

Foto: AMI Communications

Filip a Ondřej jsou neustále v akci

24. 11. 2008

Na přelomu listopadu a prosince vyrazí známí kuchaři Filip Sajler a Ondřej Slanina na Jízdu kuchařů YesNeYes po českých městech. Ta naváže na úspěšný loňský ročník a počítá s celkem dvanácti zastávkami po celé České republice.

Článek

Cílem této jízdy je zvýšit povědomí o zdravém stravování mezi žáky základních škol a víceletých gymnázií a ukázat, jak snadná a přitom zábavná může být příprava chutného a zdravého jídla. Jízda kuchařů YesNeYes je součástí celostátního edukačního programu Žij zdravě.

Letos je bohatší

Letošní Jízda kuchařů YesNeYes se rozroste ve všech směrech. Nabídne více zastávek, pestřejší program a bude určena pro větší skupiny dětí než v loňském roce. Žáci druhého stupně budou mít jedinečnou možnost zhlédnout zábavnou kuchařskou show, která jim ukáže, jak snadné je připravit si zdravou a přitom chutnou svačinu nebo oběd. „Projekt je pro novou, mladou generaci a je super, že jí můžeme ukázat, jak se dá jednoduše a rychle vařit z dobrých čerstvých surovin, protože jídlo je národní kultura. Snad to bude i letos všechny teens bavit," říká jeden z protagonistů show Filip Sajler.

Foto: AMI Communications

Žáci uvidí přípravu zdravých a chutných jídel

Soutěže, tanec, film

Program jednotlivých zastávek zahrnuje krátkou teoretickou část o zdravé výživě a představení projektu Žij zdravě, kulinářskou show kuchařů Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny, kteří připraví společně s dětmi několik jednoduchých pokrmů, nebo kuchařské soutěže pro děti. Součástí programu bude i taneční exhibice s ukázkami různých stylů, jako jsou break dance, street dance, akrobacie apod. Celý program bude doprovázen DJskou show Pasty s videoukázkami jeho práce nejen z filmu Gympl. „Mixování hudby představuje paralelu s jídlem - jen na základě mixu správných a kvalitních ingrediencí vzniká opravdová lahůdka," uvádí Zdeněk Řanda alias Pasta.

Foto: AMI CommunicationsSoučástí show je i kuchařská sout잎ij zdravě

Na každé zastávce bude natočen videozáznam, který si budou moci děti následně prohlédnout na webu www.yesneyes.cz. Nechybí zde ani množství rad, doporučení a užitečných informací o tom, co mohou děti udělat pro svůj zdravý životní styl. Jízda je součástí celostátní edukační kampaně Žij zdravě, která je připravována ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.